Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Nejkrásnější příroda - soutěž

Naši malíři se zúčastnili 3. výtvarné soutěže s tématem NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODA. Akci pořádá Betlém Ruda. Obrázky se dětem moc povedly.

Sparta

V sobotu 4.3.2023 jsme byli na Spartě. A zase jsme se radovali z vítězství.

Divadlo v Příbrami

V neděli 12. 3. 2023 se děti jely podívat do Divadla Příbram na pohádku „Princezna se zlatou hvězdou“. Divadelní společnost Julie Jurištové připravila pro děti klasickou pohádku o princezně Ladě, zlém králi Kazisvětovi a dobrém a laskavém králi Radovanovi. Pohádka byla doprovázena krásnými písničkami. Poděkování patří nejenom divadelní společnosti, Divadlu Příbram, ale také Středočeskému kraji, zejména paní hejtmance a paní Lucii Barber za krásné nedělní odpoledne. Zapomenout nesmíme ani na pana řidiče Šlajsna, bez kterého by děti pohádku neviděly.

Florbal - C4C

Jeden z hlavních podporovatelů Chance 4 Children, ESA logistika a.s., přišla nedávno s nápadem, jak zpestřit dětem z dětských domovů jejich denní program: dostaly možnost vyzkoušet si florbalový trénink pod záštitou profesionálního klubu –Tatranu Střešovice.

V pátek, 24. února, se tak vydaly děti z našeho DD společně s dětmi z dalších 3 dětských domovů do areálu Tatranu.  Děti si nejprve zatrénovaly s hráči A-týmu a po tréninku dostaly možnost prohlédnout si sportoviště v areálu. A proběhla i autogramiáda. „Bylo skvělé vidět, jak spolu trénují holky a kluci, malí i velcí, všichni s obrovským zápalem pro hru,“ radovala se Petra Erguvanli, koordinátorka akce ze strany C4C. „Florbal se stává jedním z nejhranějších sportů v republice, určitě má smysl děti podporovat, aby se mu věnovaly.“

Jako poděkování přivezly děti drobné dárky a na oplátku si odvážely upomínková trička, která pro ně nechala zhotovit ESA. Zážitek to pro ně byl nezapomenutelný. Trenér Tatranu, Michal Plecitý a hráč Milan Meliš se dětem po celou dobu nádherně věnovali.

Návštěva obecního úřadu Ledce

Ve čtvrtek 2.3.2023 proběhlo 2. setkání zástupců obce a ledeckých dětí, tedy i dětí z našeho DD. Na setkání děti společně vyráběly schránku nápadů a kluci se ujali vytváření návrhu na možnou podobu hřiště pro ježdění na koloběžkách a skejtech. Schránku děti společně umístily do vestibulu obecního úřadu a je určena ke vzkazům pro zastupitele.

Výtvarná soutěž "Svět očima dětí"

Děti se zúčastnily výtvarné soutěže "Svět očima dětí 2023" pořádané Ministerstvem vnitra. Kreslily na zadaná témata Netolismus a Phising. Obrázky se jim moc povedly.

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s