Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Domovy tančí 2019

domovytanci 

 

 

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Aktivity 1.RS

PROSINEC 2020

Vánoce

Děti si užily krásné vánoční svátky a pod stromečkem našly hromadu dárků, z kterých měly velikou radost.

 

 

 

 

 

 

 

Krájím, vařím a jím

Děti se rády zapojují do přípravy oběda během víkendového vaření. Učí se vařit, krájet, mýt nádobí a ochutnávat. Co navařily? Ráno dívky vařily kakao. K obědu děti připravovaly kuřecí čínu s rýži a zeleninový salát a k večeři strouhaly sýr na špagety. To bylo dobré. A teď šup umýt nádobí.

 

 

 

 

 

Náš adventní čas na první skupině

Začátkem prosince jsme připravovali vánoční dárečky pro přátele našeho domova. Vybarvovali jsme barvami na sklo umělohmotné formičky, které mohou ozdobit vánoční stromek nebo jen tak dekorovat bytový prostor. Bavilo nás to! Věříme, že i tato darovaná maličkost udělá radost. 

 

 

 

 

Pekli jsme perníčky, a abychom si užili vánoční stromek, už jsme si jej postavili a naparádili. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popřáli jsme našemu Pavlovi k šestnáctinám a uspořádali jsme mu menší oslavu. Byl obklopen nejen sourozenci, ale i kamarády.   

 

 

 

 

Bezvadně jsme si užili sobotní odpoledne v nákupním centru v Kladně. Mlsali jsme pohár v cukrárně, Maruška si nechala upravit nehty, Juldu a Sofču si vzala do parády paní kadeřnice a ti nejmenší z nás si koupili hračku jen tak pro radost.  

 

 

 

 

 

 

ŘÍJEN 2020

Vaříme, malujeme, sbíráme plody

Sobotní a nedělní den (17. – 18.10.2020) jsme vyplnili kuchtěním, sběrem přírodních plodů a malováním. Nejmenší děti se pustily do přípravy jablečného koláče, na kterém si pochutnaly i ostatní děti o nedělní svačině. Během společné procházky v okolí dětského domova, děti nasbíraly přírodní plody. Poznávaly je a nakonec z nich vytvořily malý obrazec. Ze zbylých listů jsme pak společně umotali růžičky do vázy, které zdobí náš obývací prostor.
Nezapomínáme se i učit.

 

 

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2020

Vybíjená – pro všechny děti z DD Ledce

Nedělních odpoledních 90´ patřilo sportu a to konkrétně vybíjené – „všichni proti všem“. Děti soutěžily ve dvou skupinách dle věkové kategorie, malí a velcí. Každá skupina odehrála tři utkání. Mezi nejstaršími exceloval Štefan, Pavel a Cristiáno, mezi malými pak Dianka, Anička a Tomášek. Sladká odměna nechyběla vítězům, ale i ostatním, kteří bojovali o přežití.

 

 

 

 

 

Výlet na hrad Okoř

Sobotní odpoledne, dne 19. září, jsme strávili čas v hradních prostorech hradu Okoř a v jeho okolí. Ten den konající se Svatováclavská slavnost nám nabídla nesčetně zážitků. Prohlédli jsme si hradní stavby, z nich vychutnali rozhled do okolí, zhlédli dobový jarmark a též se zaposlouchali do dobové muziky.

Menší děti si vyzkoušely střelbu z kuše a luku na cíl. V podhradí jsme odpočinuli v tamní cukrárně. Tečkou našeho výletu byl sportovní zážitek v podobě aqua zorbingu. Cestou tam i zpět se děti učily zpívat píseň „na Okoř je cesta, jako žádná ze sta, roubená je stromama……….“…..

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2020

Zoo Praha

Sobotní den, dne 13.6., děti první rodinné skupiny poznávaly zvířátka v ZOO Praha. Navštívily Indonéskou džungli, Africký dům, Údolí slonů, pavilon šelem a plazů i pavilon goril. Svezly se lanovkou a v restauraci Gaston si pochutnaly na dobrém obědě. Odměnou jim bylo představení lachtanů, kde se zasmály a zatleskaly hlavnímu aktérovi lachtanu Melounkovi. 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2020

Oslava narozenin Cristiano

Rok s rokem se sešel a Cristiáno už slaví 10. narozeniny. Popřát přišli nejen sourozenci, ale i kamarádi. Všechno nejlepší! 

 

 

 

Křivoklátské lesy
Dne 2.5.2020 jsme vyrazili, společně s 5.RS, na výlet do našich Křivoklátských lesů.  Prošli jsme si naučnou stezku,  nabyli jsme mnoho nových vědomostí z fauny a flóry a užili mnoho zábavy na lesních hřištích. Po celou dobu se vedle nás tyčil hrad Křivoklát. Odměnou za krásné odpoledne byla výborná zmrzlina.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DUBEN 2020
 
Velikonoční tvoření
Pandemie koronavirusu nám nezabránila ve velikonočním tvoření a výzdobě naší skupiny. A šlo nám to moc pěkně. Podívejte se!
 
 
 
 
 
BŘEZEN 2020
 
Vaříme si o víkendu
Děti rády pomáhají při vaření. Sofie připravovala jablečný štrůdl, Maruška dělala karbanátky a chlapci pomáhali při loupání brambor. A jak to chutnalo? Skvěle, nic nám nezbylo. Mňam.
 
 
 
 
 
ÚNOR 2020
 
Oslava Maruška
Na naší 1. RSK přišla v únoru nová dívka, kterou jsme přijali mezi sebe. S Maruškou jsme společně oslavili i její 12. narozeniny. Maruško, ať se ti u nás líbí a všechno nejlepší.
 
 
 
 
 
 
LEDEN 2020
 
Kino Hutník - filmový příběh Dolittle
V lednu jsme navštívili kino Hutník a prožili jsme tam krásné odpoledne. Podívali jsme se na filmový příběh „Dolittle“ a svá bříška naplnili v KFC. Velké díky patří přátelům našeho DD, konkrétně paní Králové, paní Zachové a spol. Děkujeme!

 

 

 

 

 

PROSINEC 2019

Štědrý den

 

 

 

 

 

 

 LISTOPAD 2019

 Loučení s Láďou

Poslední společné chvíle na naší 1. RSK s Ládíkem měly sladkou tečku. Ládíku, vzpomínáme a přejeme Ti prima čas v novém domově. Tety Alenka, Hanka a kamarádi Matýsek, Sofie, Cristian a Juliano

 

 

 

ŘÍJEN 2019

 

Oslava svátku Cristiana

Ke konci října jsme oslavili svátek Cristiána. Hodně zdraví a štěstí přišli popřát všichni kamarádi ze skupiny. Oslava chybět nesměla.

 

 

 

Vyrábíme sliz

Za špatného říjnového počasí jsme si udělali radost. Nepořádek v kuchyni. Vyráběli jsme si sliz. Pracovali jsme s lepidlem, mýdlem, barvou a jedlou sodou. Sliz jsme natahovali, kroutili, rolovali a hnětli. To byla zábava. Děkujeme tetě, že nám pomohla po zábavě i s úklidem. 

 

 

 

ČERVEN 2019

Malování pro radost

Nedělní vysoké teploty neodradily naše děti od malování. Děti rády malují a chtěly všem ukázat, jak jsou zdatné. Radost z malování se pak ukázala. Dětem se obrázky moc povedly. Malovalo se na zahradě DD i v plavkách. Odměnou všem dětem, kteří si namalovaly obrázek, byl sladký červený meloun a koupání v bazénu. 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2019

Oslava narozenin

O víkendu se konala na naší rodinné skupině oslava jednoho z nás. Devět let oslavit Cristian. Oslavenec, ale i ostatní děti byly zvědavé na zabalené dárky. Cristian začal fandit fotbalovému klubu Sparta, byl proto obdarován trikem, čepicí, náramkem a lahví se sparťanským logem. Všechny děti si připily s oslavencem na zdraví, dortík i mlsky si děti užily společně a radostně. 

 

 

 

 

Sletiště

O víkendu v květnu se naše skupina vydala za sportováním do sportovního areálu Sletiště v Kladně. Děti se seznámily se stroji na posilování těla umístěných volně v areálu. Chybět nesmělo ani jejich fyzické vyzkoušení. Následovně děti vyzkoušely lezeckou stěnu a multifunkční hřiště. Za sportování a protažení těla děti obdržely malé občerstvení v podobě zmrzlinky. Dětem se sportovní odpoledne líbilo.

 

 

 

 

 

Zoo Praha

Dne 11. 5. jsme vyrazili směr ZOO v Praze. Ač se to zdá nemožné, některé děti byly v takto velké ZOO poprvé v životě a byly velmi nadšené. Naučily se poznat mnoho nových zvířat a na některá si mohly v dětském koutku i sáhnout, což mělo největší úspěch. Úspěch slavila i rezervace Bororo, což je obrovská prolézačka, kterou by děti jistě uvítaly i v prostorách DD.

 

 

 

 

 

Pavouček ve Slaném

V pátek 10. 5. se celá naše rodinná skupina vypravila na hřiště Pavouček ve Slaném. Hřiště je ve velmi pěkném prostředí v Lesoparku Háje, jedná se o malé lanové centrum pro nejmenší. Děti byly nadšené, prolézaly s velkým nasazením. Poté, co již měly všechny úseky zvládnuté, byla vyhlášena soutěž v prolezení celého hřiště na čas. Odpoledne jsme zakončili i procházkou po Lesoparku. Svačina byla velkou odměnou za sportování. 

 

 

 

 

 

Dobble

Společenské hry Dobble Kids se zúčastnily dvě desítky dětí ze všech rodinných skupin DD Ledce. Byly sestaveny tři kategorie – „školkové děti“, „děti 1. stupně ZŠ“ a „děti 2. stupně ZŠ.  Děti hrály ve dvojicích, vítězové z dvojic dále pokračovali hrou mezi sebou (klasický systém pavouk). Oceněny byly děti umístěné na prvním, druhém a třetím místě každé kategorie.  Ale neodešly s prázdnou ani děti poražené, kterým byla rozdána malá čokoládová cena útěchy.  Děti měly velkou chuť vyhrát. Výherci se usmívali, někteří poražení nedokázali skrýt slzy, ale poražení slíbili, že příště vyhrají oni.

 

 

 

Tour de Kids

Děti se zúčastnily dne 1. 5. 2019 cyklistických závodů v Lesoparku Háje ve Slaném. Akce byla velmi povedená, všechny děti závodily s velkým nasazením. I přesto, že nevyhrávaly, každý závod s úsměvem dokončily. Velkým plusem bylo, že samotné děti se velmi podporovaly mezi sebou a fandily si. Během akce děti obdržely drobné dárky, které jim udělaly velkou radost. Děkujeme za pozvání Slánským Patriotům.

 

 

 

 

DUBEN 2019

 

Kino CINEMA CITY

Odpoledne 19. 4. 2019  děti z 1. RSK navštívily kino CINEMA CITY v Praze Zličíně a podívaly se na filmový příběh DUMBO - 2D – 107´. Po kinu děti dostaly malé občerstvení v podobě hranolek a kdo nechtěl, dal si zmrzlinku. "Mňam, to bylo dobré", řekl Matýsek.

 

 

 

BŘEZEN 2019

Karneval

 

 

 

Pohádková hudba

Dne 15. 3. byla na první skupině slyšet hudba a to zejména hudba pohádková. Konala se totiž soutěž o to, kdo první pozná pohádkové melodie. Aktivita probíhala tak, že vychovatelka pustila hudbu z pohádky a pokud dítě uhodlo, o kterou pohádku jde, tak získalo jeden obrázek na svůj papír. Aktivity se za každou skupinu zúčastnilo jedno, nebo dvě děti. Dětem se aktivita moc líbila a už se těší na další pokračování. Odměna nesměla chybět ani vítězům ani poraženým. Vyhrály všechny děti. 

 

 

 

 

 

Kino Hutník

Děti se zúčastnily kulturní akce návštěvy kina Hutník v Kladně. Na programu byl Lego příběh 2 – 107. Dětem se film moc líbil, zvlášť proto, že všechny dostaly 3D brýle. Po návštěvě kina bylo zakoupeno i malé občerstvení v podobě nanuku.

 

 

 

ÚNOR 2019

Pexeso s pejsky

V únoru se děti z 1. RSK naučily hrát dětské pexeso s motivy pejsků. U dětí se dbalo na vzájemnou spolupráci, fair - play a hlavně, aby se děti u této hry pobavily a naučily se poznávat nové pejsky.  I když zvítězit nemohl každý, Matýsek se přesto s ostatními rozdělil o svoji sladkou odměnu. Děti se těší, že si brzy zahrají znova pexeso i s jinými motivy.

·        

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s