Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Domovy tančí

domovytanci 

 

 

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Aktivity 1.RS

LISTOPAD 2021

Zažehlovací korálky

Pomocí zažehlovacích korálků jsme vytvářeli různé obrázky. Moc nás to všechny bavilo.

 

 

 

 

 

 

Pasteloví bubáci

Protože rádi malujeme a vyrábíme, zkusili jsme vytvořit pastelové bubáky.

 

 

 

 

 

 

 

Výlov rybníka

Na začátku listopadu jsme se byli podívat na výlov rybníka. Jak je patrné, čistota nás nezajímala, hlavní je, že jsme si zkusili chytit ryby. Klucí umí, holky se nedaly. 

 

 

 

 

 

ŘÍJEN 2021

Vycházka do Smečna
Děti z 1. skupiny využily jednoho z posledních teplých víkendů k vycházce do nedalekého Smečna. Dali jsme si zmrzlinu a společně jsme se protáhli na místním dětském hřišti. 
 
 
 
 

Draci

K podzimu neodmyslitelně patří draci. Proto jsme si jimi vyzdobili alespoň část skupiny. Nejvíc nás bavila práce na mašličkách. Jen je škoda, že tito draci neumí létat .
 
 
 
 
 

Poznej písničku

Dny začínají být mrazivé a my začínáme trávit více času vevnitř než venku. Proto vymýšlíme různé aktivity, které se dají dělat doma. Tentokrát nám teta pouštěla krátké ukázky písní z pohádek a my museli hádat, o jakou pohádku jde. Bylo to velmi zábavné a tentokrát vyhrál Martínek. Každý potom dostal malou odměnu za snahu. 

 

 

 

 

 

Vánoční přáníčka

Každý rok na Vánoce se najde mnoho hodných lidí, kteří se rozhodnou nás podpořit a potěšit různými dárky.  My je letos chceme potěšit alespoň přáníčkem, které jsme vlastnoručně vyrobili.  Podívejte se jak nám to šlo. 

 

 

 

 

 

 

 

Daruj hračku

Nakreslili jsme si přáníčka na akci "Daruj hračku" a budeme doufat, že nám je hodní dárci splní.

 

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2021

Zvelebování zeleně

Děti přidaly ruku k dílu při zvelebování zeleně před DD. Po práci legraci a na závěr dostaly koláč za odměnu.

 

 

 

 

 

 

 

Halloween - výzdoba

Děti z první skupiny přemýšlí napřed a již připravují výzdobu na Halloween. Stačil papír, vatové tyčinky a na výsledek se můžete podívat na fotografiích.

 

 

 

 

 

Dětský den

Přijali jsme pozvání na "dětský den" do obce Nový Dům u Rakovníka. Byl to prima strávený čas plný zábavy.

Děti se učily chodit na chůdách, střílet, vyzkoušely si box, učily se cvrnkat kuličky. Rády foukaly obrovské bubliny, skákaly v nafukovacím hradu a tancovaly. Největší zážitek byl ale hasičský vůz. Děti jej prozkoumaly, svezly se a poznaly sílu vodního proudu.

Děkujeme za pozvání, děkujeme za nové kamarády a výborné občerstvení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SRPEN 2021

Vltavín park

Výletovali jsme celý sobotní den 7. srpna. Nejprve jsme nakupovali oblečení v obchodním centru na Kladně a navštívili kadeřnici tamtéž. Po menším obědě v KFC jsme se přemístili do Prahy - Modřany, kde jsme všichni otestovali své síly v největším lanovém centru prolézaček a skluzavek - Vltavín park. Pro děti super zábava. Jukli jsme na řeku, občerstvili se a hurá domů.

 

 

 

 

 

 

Jarmark Třebíz

V sobotu 28.8. jsme navštívili s dětmi jarmark v obci Třebíz. Děti měly možnost si prohlédnout různé rukodělné výrobky. Shlédli jsme dvě představení loutkového divadla, zúčastnili se prohlídky skanzenu Třebíz, která byla i pro děti velmi zajímavá. Po prohlídce měly děti možnost vyrobit si své mýdlo. Nakonec jsme malovali obrázky toho, co se nám na akci nejvíc líbilo a jeli jsme domů. Děti byly během celé akce velmi hodné a vzorně reprezentovaly dětský domov.

 

 

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2021

Návštěva Ládi

Vypravili jsme se na dlouhou cestu a to až do Dvora Králové nad Labem. Cílem naší výpravy byla návštěva Ládika, který s námi žil několik měsíců, dnes je jeho současným domovem Husův domov ve zmíněném městě. Ládíkovi jsme přivezli drobné sladkosti, popřáli k jeho svátku a společně jsme s ním strávili fakt hezký čas. Pochutnali jsme si na kebabu, prošli kus města, popovídali si a zasmáli se.

 

 

 

Zoo Dvůr Králové

A byla by chyba, kdybychom po návštěvě Ládika nenavštívili místní ZOO. Moc se nám líbila prohlídka Safari parku, kterou jsme absolvovali vlastním vozem a projeli si tak v pohodlí Africké a Lví safari. Viděli jsme z blízka mnoho zvířat....a krásnou přírodu.

 

 

 

 

 

 

Oslavy Standy a Pavla

U nás se zase oslavovalo. Standovi děti gratulovaly k jeho narozeninám a Pavlovi k svátku. Standa se radoval z lega a záchranářského auta na ovládání. Pavel v dárkové tašce objevil sladké na zub....ale podělil se. Všechno nejlepší!

 

 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2021

Nový nábytek

Uklízeli jsme obývací prostory rodinné skupiny, abychom se po nastěhování nového nábytku, mohli radovat z prostorných úložných míst a nastěhovat školní potřeby, hry a jiné. Máme velkou radost z dobré práce pánů truhlářů a velký dík patří všem, kteří finančně podpořili nové vybavení ridinné skupiny, ale i těm, kteří nám pomohli opravit, vymalovat a uklidit prostory. Děkujeme paní Zachové, firmě ELRON ELEKTRO, vedení Dětského domova a jeho zaměstnancům

 

 

 

 

Hraní s pejsky

Seznámili  jsme se s "bloudími" kluky Hugem a Kubou (psi rasy Bloodhound). Děti se nebály, pohrály i zacvičily si s nimi. 

 

 

 

 

 

 

Tuchlovická halda

Poslední květnový víkend jsme se vydali na tuchlovickou haldu, jenž připomíná těžbu uhlí v obci Tuchlovice v letech 1941 - 2002. Zastavili jsme se u památníku, věnovanému památce obětí a všem, kteří pracovali na šachtě Důl Nosek v této obci. (Před 61 lety zde zahynulo 20 horníků při důlním neštěstí.) Prohlédli jsme si důlní vůz, vysvětlili jsme si práci horníků a připoměli si pozdrav horníků "ZDAŘ BŮH". Po zdolání již rekultivované haldy, jsme si užili výhled do okolí a v místní cukrárně pak ochutnali zmrzlinu.

 

 

 

 

 

Oslavy

Dva oslavenci, Standa a Cristiáno, si včera užili sladké odpoledne, plné pozornosti a dobrůtek. Standa přijímal gratulace k svému svátku a Cristiáno již k jedenáctým narozeninám. Oba byli obdarováni "měkkými dárky", sladkostmi, míči a hračkou. Radosti bylo dostatek. Všechno nejlepší přišly popřát nejen děti 1.RSk, ale i děti z ostatních rodinek.

 

 

 

 

 

Online bezva sportovka

Zapojili jsme se do online bezva sportovky a zacvičili jsme si.

 

 

 

Lenka Plodrová

Radost nám přijela 1.5. dát Lenka Plodrová..... vánoční dárky. Děkujeme!

 

 

 

 

DUBEN 2021

Pečeme, vaříme

Děti rády pečou, vaří, pomáhají. Naposledy Míša řez, mňam.

 

 

 

 

Projekt T. Maxové - vybarvování

Zúčastnili jsme se projektu Terezy Maxové a vybarvovali jsme obrázky.

 

 

 

 

 

 

 

BŘEZEN 2021

Velikonoční výzdoba

Pestrá byla i naše velikonoční výzdoba. Dokonce některé děti prvně šily velikonoční vejce.

 

 

 

 

ÚNOR 2021

Narozeniny Marušky

A naše slečna oslavila třinácté narozeniny.

 

 

 

 

Tvoření

Kluci a holky se učily, hrály, stavěly a zdobily obývák. Zábavné bylo malování s barvami na sklo. Povedené obrázky našly své místo na stěně či okně.

 

 

 

 

 

 

 

LEDEN 2021

Dar

Velké překvápko pro děti byl dar od paní Zachové - hrnec - horkovzdušná fritéza. Hranolky bez oleje... Děkujeme!

 

 

 

 

Zimní radovánky

Pandemie COVID vzala dětem výlety do společnosti a možnost setkání s kamarády ve školách. Ale i tak se děti nenudily. Co se dělo?

Děti si v zimním období užily sníh a zamrzlého rybníku. Některé z nich se postavily poprvé na led v bruslích.

 

 

 

 

PROSINEC 2020

Vánoce

Děti si užily krásné vánoční svátky a pod stromečkem našly hromadu dárků, z kterých měly velikou radost.

 

 

 

 

 

 

 

Krájím, vařím a jím

Děti se rády zapojují do přípravy oběda během víkendového vaření. Učí se vařit, krájet, mýt nádobí a ochutnávat. Co navařily? Ráno dívky vařily kakao. K obědu děti připravovaly kuřecí čínu s rýži a zeleninový salát a k večeři strouhaly sýr na špagety. To bylo dobré. A teď šup umýt nádobí.

 

 

 

 

 

Náš adventní čas na první skupině

Začátkem prosince jsme připravovali vánoční dárečky pro přátele našeho domova. Vybarvovali jsme barvami na sklo umělohmotné formičky, které mohou ozdobit vánoční stromek nebo jen tak dekorovat bytový prostor. Bavilo nás to! Věříme, že i tato darovaná maličkost udělá radost. 

 

 

 

 

Pekli jsme perníčky, a abychom si užili vánoční stromek, už jsme si jej postavili a naparádili. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popřáli jsme našemu Pavlovi k šestnáctinám a uspořádali jsme mu menší oslavu. Byl obklopen nejen sourozenci, ale i kamarády.   

 

 

 

 

Bezvadně jsme si užili sobotní odpoledne v nákupním centru v Kladně. Mlsali jsme pohár v cukrárně, Maruška si nechala upravit nehty, Juldu a Sofču si vzala do parády paní kadeřnice a ti nejmenší z nás si koupili hračku jen tak pro radost.  

 

 

 

 

 

 

ŘÍJEN 2020

Vaříme, malujeme, sbíráme plody

Sobotní a nedělní den (17. – 18.10.2020) jsme vyplnili kuchtěním, sběrem přírodních plodů a malováním. Nejmenší děti se pustily do přípravy jablečného koláče, na kterém si pochutnaly i ostatní děti o nedělní svačině. Během společné procházky v okolí dětského domova, děti nasbíraly přírodní plody. Poznávaly je a nakonec z nich vytvořily malý obrazec. Ze zbylých listů jsme pak společně umotali růžičky do vázy, které zdobí náš obývací prostor.
Nezapomínáme se i učit.

 

 

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2020

Vybíjená – pro všechny děti z DD Ledce

Nedělních odpoledních 90´ patřilo sportu a to konkrétně vybíjené – „všichni proti všem“. Děti soutěžily ve dvou skupinách dle věkové kategorie, malí a velcí. Každá skupina odehrála tři utkání. Mezi nejstaršími exceloval Štefan, Pavel a Cristiáno, mezi malými pak Dianka, Anička a Tomášek. Sladká odměna nechyběla vítězům, ale i ostatním, kteří bojovali o přežití.

 

 

 

 

 

Výlet na hrad Okoř

Sobotní odpoledne, dne 19. září, jsme strávili čas v hradních prostorech hradu Okoř a v jeho okolí. Ten den konající se Svatováclavská slavnost nám nabídla nesčetně zážitků. Prohlédli jsme si hradní stavby, z nich vychutnali rozhled do okolí, zhlédli dobový jarmark a též se zaposlouchali do dobové muziky.

Menší děti si vyzkoušely střelbu z kuše a luku na cíl. V podhradí jsme odpočinuli v tamní cukrárně. Tečkou našeho výletu byl sportovní zážitek v podobě aqua zorbingu. Cestou tam i zpět se děti učily zpívat píseň „na Okoř je cesta, jako žádná ze sta, roubená je stromama……….“…..

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2020

Zoo Praha

Sobotní den, dne 13.6., děti první rodinné skupiny poznávaly zvířátka v ZOO Praha. Navštívily Indonéskou džungli, Africký dům, Údolí slonů, pavilon šelem a plazů i pavilon goril. Svezly se lanovkou a v restauraci Gaston si pochutnaly na dobrém obědě. Odměnou jim bylo představení lachtanů, kde se zasmály a zatleskaly hlavnímu aktérovi lachtanu Melounkovi. 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2020

Oslava narozenin Cristiano

Rok s rokem se sešel a Cristiáno už slaví 10. narozeniny. Popřát přišli nejen sourozenci, ale i kamarádi. Všechno nejlepší! 

 

 

 

Křivoklátské lesy
Dne 2.5.2020 jsme vyrazili, společně s 5.RS, na výlet do našich Křivoklátských lesů.  Prošli jsme si naučnou stezku,  nabyli jsme mnoho nových vědomostí z fauny a flóry a užili mnoho zábavy na lesních hřištích. Po celou dobu se vedle nás tyčil hrad Křivoklát. Odměnou za krásné odpoledne byla výborná zmrzlina.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DUBEN 2020
 
Velikonoční tvoření
Pandemie koronavirusu nám nezabránila ve velikonočním tvoření a výzdobě naší skupiny. A šlo nám to moc pěkně. Podívejte se!
 
 
 
 
 
BŘEZEN 2020
 
Vaříme si o víkendu
Děti rády pomáhají při vaření. Sofie připravovala jablečný štrůdl, Maruška dělala karbanátky a chlapci pomáhali při loupání brambor. A jak to chutnalo? Skvěle, nic nám nezbylo. Mňam.
 
 
 
 
 
ÚNOR 2020
 
Oslava Maruška
Na naší 1. RSK přišla v únoru nová dívka, kterou jsme přijali mezi sebe. S Maruškou jsme společně oslavili i její 12. narozeniny. Maruško, ať se ti u nás líbí a všechno nejlepší.
 
 
 
 
 
 
LEDEN 2020
 
Kino Hutník - filmový příběh Dolittle
V lednu jsme navštívili kino Hutník a prožili jsme tam krásné odpoledne. Podívali jsme se na filmový příběh „Dolittle“ a svá bříška naplnili v KFC. Velké díky patří přátelům našeho DD, konkrétně paní Králové, paní Zachové a spol. Děkujeme!

 

 

 

 

 

PROSINEC 2019

Štědrý den

 

 

 

 

 

 

 LISTOPAD 2019

 Loučení s Láďou

Poslední společné chvíle na naší 1. RSK s Ládíkem měly sladkou tečku. Ládíku, vzpomínáme a přejeme Ti prima čas v novém domově. Tety Alenka, Hanka a kamarádi Matýsek, Sofie, Cristian a Juliano

 

 

 

ŘÍJEN 2019

 

Oslava svátku Cristiana

Ke konci října jsme oslavili svátek Cristiána. Hodně zdraví a štěstí přišli popřát všichni kamarádi ze skupiny. Oslava chybět nesměla.

 

 

 

Vyrábíme sliz

Za špatného říjnového počasí jsme si udělali radost. Nepořádek v kuchyni. Vyráběli jsme si sliz. Pracovali jsme s lepidlem, mýdlem, barvou a jedlou sodou. Sliz jsme natahovali, kroutili, rolovali a hnětli. To byla zábava. Děkujeme tetě, že nám pomohla po zábavě i s úklidem. 

 

 

 

ČERVEN 2019

Malování pro radost

Nedělní vysoké teploty neodradily naše děti od malování. Děti rády malují a chtěly všem ukázat, jak jsou zdatné. Radost z malování se pak ukázala. Dětem se obrázky moc povedly. Malovalo se na zahradě DD i v plavkách. Odměnou všem dětem, kteří si namalovaly obrázek, byl sladký červený meloun a koupání v bazénu. 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2019

Oslava narozenin

O víkendu se konala na naší rodinné skupině oslava jednoho z nás. Devět let oslavit Cristian. Oslavenec, ale i ostatní děti byly zvědavé na zabalené dárky. Cristian začal fandit fotbalovému klubu Sparta, byl proto obdarován trikem, čepicí, náramkem a lahví se sparťanským logem. Všechny děti si připily s oslavencem na zdraví, dortík i mlsky si děti užily společně a radostně. 

 

 

 

 

Sletiště

O víkendu v květnu se naše skupina vydala za sportováním do sportovního areálu Sletiště v Kladně. Děti se seznámily se stroji na posilování těla umístěných volně v areálu. Chybět nesmělo ani jejich fyzické vyzkoušení. Následovně děti vyzkoušely lezeckou stěnu a multifunkční hřiště. Za sportování a protažení těla děti obdržely malé občerstvení v podobě zmrzlinky. Dětem se sportovní odpoledne líbilo.

 

 

 

 

 

Zoo Praha

Dne 11. 5. jsme vyrazili směr ZOO v Praze. Ač se to zdá nemožné, některé děti byly v takto velké ZOO poprvé v životě a byly velmi nadšené. Naučily se poznat mnoho nových zvířat a na některá si mohly v dětském koutku i sáhnout, což mělo největší úspěch. Úspěch slavila i rezervace Bororo, což je obrovská prolézačka, kterou by děti jistě uvítaly i v prostorách DD.

 

 

 

 

 

Pavouček ve Slaném

V pátek 10. 5. se celá naše rodinná skupina vypravila na hřiště Pavouček ve Slaném. Hřiště je ve velmi pěkném prostředí v Lesoparku Háje, jedná se o malé lanové centrum pro nejmenší. Děti byly nadšené, prolézaly s velkým nasazením. Poté, co již měly všechny úseky zvládnuté, byla vyhlášena soutěž v prolezení celého hřiště na čas. Odpoledne jsme zakončili i procházkou po Lesoparku. Svačina byla velkou odměnou za sportování. 

 

 

 

 

 

Dobble

Společenské hry Dobble Kids se zúčastnily dvě desítky dětí ze všech rodinných skupin DD Ledce. Byly sestaveny tři kategorie – „školkové děti“, „děti 1. stupně ZŠ“ a „děti 2. stupně ZŠ.  Děti hrály ve dvojicích, vítězové z dvojic dále pokračovali hrou mezi sebou (klasický systém pavouk). Oceněny byly děti umístěné na prvním, druhém a třetím místě každé kategorie.  Ale neodešly s prázdnou ani děti poražené, kterým byla rozdána malá čokoládová cena útěchy.  Děti měly velkou chuť vyhrát. Výherci se usmívali, někteří poražení nedokázali skrýt slzy, ale poražení slíbili, že příště vyhrají oni.

 

 

 

Tour de Kids

Děti se zúčastnily dne 1. 5. 2019 cyklistických závodů v Lesoparku Háje ve Slaném. Akce byla velmi povedená, všechny děti závodily s velkým nasazením. I přesto, že nevyhrávaly, každý závod s úsměvem dokončily. Velkým plusem bylo, že samotné děti se velmi podporovaly mezi sebou a fandily si. Během akce děti obdržely drobné dárky, které jim udělaly velkou radost. Děkujeme za pozvání Slánským Patriotům.

 

 

 

 

DUBEN 2019

 

Kino CINEMA CITY

Odpoledne 19. 4. 2019  děti z 1. RSK navštívily kino CINEMA CITY v Praze Zličíně a podívaly se na filmový příběh DUMBO - 2D – 107´. Po kinu děti dostaly malé občerstvení v podobě hranolek a kdo nechtěl, dal si zmrzlinku. "Mňam, to bylo dobré", řekl Matýsek.

 

 

 

BŘEZEN 2019

Karneval

 

 

 

Pohádková hudba

Dne 15. 3. byla na první skupině slyšet hudba a to zejména hudba pohádková. Konala se totiž soutěž o to, kdo první pozná pohádkové melodie. Aktivita probíhala tak, že vychovatelka pustila hudbu z pohádky a pokud dítě uhodlo, o kterou pohádku jde, tak získalo jeden obrázek na svůj papír. Aktivity se za každou skupinu zúčastnilo jedno, nebo dvě děti. Dětem se aktivita moc líbila a už se těší na další pokračování. Odměna nesměla chybět ani vítězům ani poraženým. Vyhrály všechny děti. 

 

 

 

 

 

Kino Hutník

Děti se zúčastnily kulturní akce návštěvy kina Hutník v Kladně. Na programu byl Lego příběh 2 – 107. Dětem se film moc líbil, zvlášť proto, že všechny dostaly 3D brýle. Po návštěvě kina bylo zakoupeno i malé občerstvení v podobě nanuku.

 

 

 

ÚNOR 2019

Pexeso s pejsky

V únoru se děti z 1. RSK naučily hrát dětské pexeso s motivy pejsků. U dětí se dbalo na vzájemnou spolupráci, fair - play a hlavně, aby se děti u této hry pobavily a naučily se poznávat nové pejsky.  I když zvítězit nemohl každý, Matýsek se přesto s ostatními rozdělil o svoji sladkou odměnu. Děti se těší, že si brzy zahrají znova pexeso i s jinými motivy.

·        

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s