Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Domovy tančí 2019

domovytanci 

 

 

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Aktivity 4.RS

ŘÍJEN 2019

Sběr hub

"ROSTOU HOUBY!!!", zaznívalo ze všech stran. A tak jsme se rozhodli také vyrazit počátkem října do Lánských lesů. Hub rostlo opravdu hodně - jedlé, nejedlé i jedovaté, ale všechny krásné.  Mnozí z nás byli na houbách poprvé v životě, přesto se nám podařilo nasbírat plné košíky. V košících byly hříbky, podborováci, masáci, klouzci i bedly. Hezky prožité nedělní odpoledne jsme zakončili výbornou smaženicí z vlastnoručně nasbíraných hub a nikomu nebylo špatně. Už se těšíme na další sbírání.

 

 

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2019

Královice

První zářijovou sobotu jsme si pěkně užili. Vyrazili jsme do Kralovického jezdeckého areálu, kde se konaly závody a v obci také probíhaly slavnostní dožínky. Program byl velmi pestrý a zajímavý. Viděli jsme koňskou drezúru, akrobacii na koních, práci se skupinou koní a dokonce i práci a výcvik policejních koní. Pro děti byla připravena lukostřelba a jízda na poníkovi. Bylo to moc hezké odpoledne. A koní se již nebojíme!

 

 

 

Oslava narozenin

Koncem září oslavila naše Míša své jedenácté narozeniny. Moc se těšila a ostatní děti také. Nejprve jsme jí zazpívali, opusinkovali a popřáli vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, lásky a samé jedničky ve škole. Potom si nedočkavě rozbalila dárečky a následoval přípitek. Bylo to moc hezké odpoledne.

 

 

 

ČERVEN 2019

Kino - Aladin

Po nedělním obědě a úklidu rodinné skupiny jsme vyrazili do Kladno. Naším cílem bylo kino a film Aladin. Byl to  krásný příběh, plný vzrušení a dobrodružství a lásky (a nakonec se přece jen vzali). Vřele doporučujeme všem ke zhlédnutí! Potom jsme se prošli po Sítné  a  nakupovali v obchodech. Byl to moc hezký den.

 

 

 

Den dětí v Ledcích

Mezinárodní den dětí se náramně vydařil. Šli jsme do Ledec, kde místní obec pořádala pro děti odpoledne plné her a soutěží. Takže jsme si pořádně zařádili, pohráli i občerstvili. Bavilo nás úplně všechno, ale nejvíc super snad byly závody v pojídání vdolků, skákací hrad, obří bublifuk a také závěrečná sprška od hasičů. Ten den jsme si fakt užili a moc děkujeme obci Ledce!!

 

 

 

 

KVĚTEN 2019

Kozo, nezlob se

Na základě velkého zájmu dětí jsme si zahráli turnaj ve hře „Kozo, nezlob se“, která je založena na principech klasického Člověče, nezlob se. Děti byly hrou zaujaté a nechyběla ani zdravá rivalita.

 

 

 

Naučná stezka

V nedělním slunečném odpoledni se chlapci a dívky vydali do obory v Lánech. Společně si prošli Přírodovědnou naučnou stezku, která je informovala o životě v oboře. Cestou pozorovali mravence, pulce, různé brouky, stromy i květiny. Nejlepší byla, ale divoká svině Berta a daňci v oboře. Hezký den byl zakončen v restauraci ve Vašírově výbornou palačinkou.

 

 

 

Charitativní běh

Začátkem května se děti 4. RS spolu s kamarády zúčastnily charitativního běhu pro psí útulek v Rakovníku. Pořadatelem byla ZŠ a MŠ v Řevničově. Start byl v Řevničově ve Vosykové ulici a cíl ve Třtici v chatovém kempu Bucek. Dětem se akce líbila a byly rády, že přispěly na dobrou věc.

 

 

 

 

 

Bowling

První květnovou sobotu jsme si pěkně užili! Společně s milou návštěvou, finalistkami Miss Agro - slečnami Klárkou a Verčou jsme  vyrazili na bowling do Stochova. Všichni jsme se snažili , ale holky byly fakt dobré. Porazily i Pepu a Julu. Ale to nevadí, hlavně, že byla legrace.

P. S. a brambůrky i oříšky nám také chutnaly.

 

 

 

 

DUBEN 2019

Střelba

Jednu slunečnou dubnovou neděli vyrazily děti z DD vstříc dobrodružnému odpoledni. Dnes se poprvé seznámily se vzduchovou pistolí. Po nezbytném poučení o bezpečném používání střelné zbraně a nutnosti dodržovat kázeň, se konečně dočkaly! Nejprve si cvičně zastřílely a potom došlo i na soutěž ve střelbě. Zvítězil Kevin, ale na tom tolik nezáleželo. Děti totiž prožily nevšední odpoledne plné vzrušení a zábavy. 

 

 

 

Výstava psů

6. dubna děti ze 4. RS navštívily Klubovou výstavu novofudlanských psů v Chržíně. Ne pro všechny to byla nová zkušenost, protože některé již vloni navštívily Výstavu kavkazských pasteveckých psů v Beřovicích. Děti se seznámily s tím, co se děje ve výstavním kruhu a co na pejscích posuzují rozhodčí. Potom již samy tipovaly vítěze a když se (náhodně) trefily, měly velikou radost. Bylo to příjemně strávené dopoledne mezi krásnými pejsky a v hezkém prostředí bývalé chržínské fary.

 

 

 

 

BŘEZEN 2019

Výtvarná soutěž

Děti z dětského domova se zúčastnily výtvarné soutěže. Cílem bylo nakreslit co nejhezčí obrázek na libovolné téma a libovolnou technikou (pastelkami, fixami atd.). Děti si pak mezi sebou sami obrázky ohodnotily. Všechny obrázky ozdobily zdi ve školní jídelně. Vítězové dostaly malou sladkou tečku.

 

 

 

Turnaj ve stolním tenise

V březnu se konal turnaj ve stolním tenise. Děvčata i chlapci hráli jako „profíci“. Prohru ani vítězství nedali jen tak zadarmo. V tvrdém boji se nedala ani Věra, která byla mezi vítězi. „Klukům nic nedaruji a příště vyhraju první místo já!“, řekla Věra. Držíme jak Věře, tak i ostatním dětem prsty do dalšího turnaje.

 

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s

Ze srdce děkujeme