Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 46 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

  • Podzimní sobotní den byl využit ve prospěch úklidu zahrady našeho velkého DD. Listí bylo opravdu hodně. Nakonec se udělal kus práce a byla sranda. Děti poté spokojeně odpočívaly na skupině a byly příjemně unavené včetně nás tet.

  • 1.října 2021 měly naše děti super zážitek. AC Sparta Praha porazila skotské mistry, Rangers FC, 1 - 0! Děkujeme vedení Sparty a všem dobrým lidem, kteří přispěli k tomu, že jsme mohli být u toho.
  • Děti oslavily  Halloween malováním na obličej i tělo.

  • Děkujeme paní Kateřině Kindlové za obrázky a šípkový sirup.

  • Zúčastnili jsme se vánoční výtvarné soutěže Úřadu vlády České republiky. Děkujeme Aničce za účast.

  • Naše děti rády kreslí. Pro naše sponzory a nadace namalovaly přáníčka. Podívejte, povedly se nám. 

  • V sobotu dne 6. 11. se k nám přijeli podívat kamarádi z MIMO DOMOV (Tamara, Martin, Patrik, Marie a Radek). Sobotní dopoledne jsme prožili sportováním, vyráběním, zpíváním, posilováním a také tančením. Doufáme, že jsme Vás moc neunavili a že se opět setkáme. Děti a tety.

  • Na začátku podzimu se za námi přijeli podívat Martina a Jarda, kamarádi, kteří nás učí bubnovat. Bubnování nás strašně baví a rámus nevadí. Tety vše vydrží.

  • Děti se připojily k oslavě Dne české státnosti malováním vlajek. Zúčastnily se tak akce "Český den s českými vlajkami" Agentury Dobrý den Pelhřimov, která vyzvala k vyvěšení české vlajky do všech oken.

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s