Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 46 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

 • 2.12.2023 se během Slavnosti světla na Masarykově náměstí ve Slaném uskuteční také charitativní akce "Strom splněných přání", který pro nás pořádá DDM Ostrov Slaný. Na vánočním stromku si budete moci vybrat přání od dětí z našeho dětského domova, dárky se následně shromažďují v DDM Ostrov Slaný během prosince. Děkujeme DDM Ostrov Slaný i všem hodným ježíškům.

 • Upozorňujeme na změnu telefonních čísel na 1.RS, 2.RS, 3.RS a 4.RS (čísla na 5.RS a Zámeček zůstávají stejná).

  1.skupina 312 517 931    
  2.skupina  312 517 932    
  3.skupina  312 517 933    
  4.skupina  312 517 934    
  5.skupina  312 517 935    
  Zámeček   727 807 596
 • Děti z našeho dětského domova se zúčastnily dětské výtvarné soutěže pořádané OÚ Ledce na téma "Svět očima dětí". Děkujeme za pozvání.

 • Děkujeme za podporu v Potravinové podzimní sbírce, která se uskutečnila 11.11.2023. Děkujeme Dobrým vílám, Bille  v Praze Budějovická ulice a všem zákazníkům, kteří se sbírky zúčastnili.

 • I letos jsme zapojeni do projektu, ve kterém se můžete stát ježíškem pro děti z našeho dětského domova. Akci pořádá organizace Vespojení. Více informací najdete na jejich webových stránkách zde.

 • Děti se připojily k oslavě Dne české státnosti malováním vlajek.

 • 28.10.2023 se děti z dětského domova zúčastnily Sokolského běhu.

 • V pátek 13.10.2023 jsme pořádali 1. ročník fotbalového turnaje “Podzimní Kopačky drogám!”. Pozvali jsme si kamarády z Dětského domova Žatec. Turnaj byl velmi vyrovnaný, všichni bojovali, diváci fandili, prostě super odpoledne. A výsledek? Zlato v hlavním turnaji zůstalo doma. Nejdůležitější ale je radost z pohybu. A té bylo opravdu hodně. Výsledky: Hlavní turnaj - 1. DD LEDCE B, 2. DD LEDCE A, 3. DD ŽATEC. Penaltový turnaj - 1. DD ŽATEC, 2. DD LEDCE B, 3. DD LEDCE A.

 • 8.10.2023 jsme se společně s Ludmilou Zachovou z neziskové organizace Ano, ano vydali na Milešovku. Čekala nás 3 km výletní trasa, několik kvízů, stopovací hra a v závěru opékání buřtů. Děkujeme za krásnou akci.

 • Domovy tančí je pohybovou soutěží, na které se k vítězství protančí jen jeden z 11 dětských domovů z celé České republiky. Děti předvedly skvělá taneční vystoupení. Taneční soutěži udělila záštitu hejtmanka Petra Pecková, která se slavnostního ceremoniálu v Městském kulturním centru Grand ve Slaném osobně zúčastnila a dětem předala také krásné ceny. Domovy tančí patřily, patří a vždy patřit budou těm, kteří najdou tu odvahu vystoupit na parketu. Největší poděkování tedy patří malým a mladým tanečníkům za jejich účast, tanec a odvahu ukázat, co umí. Pro nás, dospěláky, je radost a štěstí v dětských očích tou největší odměnou. Děkujeme Janě Gombík Ruszó, Richardu Trsťanovi, Lucii Barber, paní hejtmance Petře Peckové, Veronice Sovadina Kašákové, Petře Novorkové, Lence Motyčkové, Petrovi Cerhovi, Michaele Novákové a Janu Kohoutovi.

  VÝSLEDKY:
  HIP HOP - SOLO DUO - 1. DD a ŠJ Vrchlabí Jdu si za svým, 2. DD Dolní Čermná Pavoučí tanec, 3. DD Volyně Gipy girls
  SCÉNICKÝ TANEC - 1. DD LEDCE PRAHA, 1. DD CHEB SISTERS DUO, 2. DD ŽATEC ŽATECKÉ ROZTLESKÁVAČKY, 3. DD LEDCE JAHŮDKY
  TANEC SE ŠÁTKEM - 1. MOST VŠECHNA VYSTOUPENÍ, 2. DD NOVÁ VES U CHOTĚBOŘE INDICKÝ TANEC
  SKUPINOVÉ TANCE - 1. DD VRCHLABÍ TANČÍME RÁDY, 2. DD MOST ZUMBIČKA , 2. DD SENOŽATY COTTON EYE JOE
  HIP HOP SKUPINY - 1. DD MOST SHOW DANCE, 2. DD VRCHLABÍ ÚTEK OD ÚKLIDU, 2. DD ÚSTÍ NAD LABEM DEN MINIE, 3. DD BUDKOV NELENÍME TANČÍME


Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s