Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 48 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

 • Od 30.6.2020 do 4.7.2020 jsme si užívali koupání, bojů o člun ve velkém bazénu a grilování v rekreačním středisku Camp Valek v Chrustenicích. Pobyt jsme si zpestřili i výlety - do lomu Kosov u Berouna a také jsme si zajeli do Ameriky.

 • Srdečně děkujeme Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové za dárek - zubní kartáčky a zubní pasty pro naše děti.

 • I děti, které neodjely na pobyt, si užívají teplé prázdninové dny - v našem bazénu na zahradě.

 • Naše dlouholetá kamarádka Jana Šnoblová je vynikající cukrářka. Učí všechny dívky i kluky v DD péct sladké moučníky, dorty, dortíčky, vánoční cukroví atd. Až se všem sbíhají sliny. Mňam. Kamarádce Janě moc děkujeme a přejeme krásné letní prázdniny a budeme se těšit od září v kuchyňce na další pečení.

 • Děkujeme naší kamarádce paní lektorce Radce Solničkové, která chodila k nám do našeho zařízení na doučování anglického jazyka. Umíme mluvit, hrát si i zpívat anglicky. Hezké prázdniny přejeme paní lektorce a budeme se těšit na další setkávání v září. Děti z DD.

 • Rok se s rokem sešel a už tu máme opět krásné letní prázdniny. Před odjezdem na tábory, k rodinám a kamarádům jsme si došli pro naše školní hodnocení – vysvědčení. Dívky byly jak princezny, kluci za siláky, ale všem to slušelo a na květinu pro paní učitelky nikdo nesměl zapomenout. Děkujeme i paní Lence Janovské z Květinářství v Kynského ulici ve Slaném za krásné vazby květin.

 • Ve středu 24.06.2020 a ve čtvrtek 25.06.2020 se uskutečnil tradiční fotbalový turnaj na našem multifunkčním hřišti. Zúčastnily se týmy DD Ledce A, DD Ledce B, DD Žatec a DD Unhošť. Vítězem středečního turnaje se konečně na třináctý pokus stali hráči domácího týmu! Čtvrteční turnaj vyhrál tým DD Unhošť. 

 • Srdečně děkujeme Nadaci Terezy Maxové dětem a ING Bank Fondu za realizaci  projektu "Mimořádná pomoc v době vyhlášení nouzového stavu z důvodu COVID-19". V rámci projektu byly doučovány děti, které se nemohly účastnit běžné školní docházky.

   

 • Nezisková organizace C4C (Chance 4 Children) pro naše děti pořádá pravidelné hodiny jógy, za což moc děkujeme.

 • Starší děti se seznámily s dokumentárním filmem režiséra Igora Chauna „Dospělým ze dne na den“. Děti zhlédly tři zajímavé příběhy o vrstevnicích, kteří vyrůstali v dětském domově a po odchodu hledali svou novou životní dráhu ve světě dospělých. Po filmu se starší děti zapojily do zajímavé besedy, která ukázala, na co si mají dát v životě pozor, co je může čekat a hlavně dostaly informace, kde mohou vyhledat pomoc v případě, když se dostanou do úzkých. Děkujeme týmu MIMODOMOV za návštěvu.

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s