Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 48 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

 • Tety a strejdové připravili pro děti, které nemohou trávit prázdniny u rodičů řadu výletů. Jeden z nich byl návštěva řeky Berounky včetně koupání.

 • Část dětí z našeho dětského domova i naší mateřské školky Dráček v Zámečku se v těchto dnech účastní pobytu ve Mšenu, odkud vyráží na celou řadu výletů (např. zámek Stranov, hrad Kokořín, Mělník, muzeum aut, bazén).

 • Nejenom plavba lodí byl dárek od KVPO, ale i taštička s dentální hygienou. "Slibujeme, že si budeme čistit zuby ráno i večer", vzkázaly děti.

 • Na konci června za dětmi přijel do dětského domova "IAM ANDĚL - BÁSNÍK" - básník, textař, kreativec, ideamaker. Dětem zarecitoval ze své knížky Básně od Anděla pro Anděla. Popovídal si s dětmi a děti ukázaly, jak umí recitovat své básničky. Na konci děti dostaly podepsané knížky. Děkujeme za návštěvu.

 • Letní dny děti tráví nejenom na táborech, ale i v prostorách dětského domova. A kde je nejlíp? U bazénu. "Už umíme plavat", jásájí děti.

 • V pátek 28. 6. 2019 si šly naše děti pro vysvědčení. Moc jim to slušelo.

  Krásné letní prázdniny pro paní učitelky, tety vychovatelky a pana ředitele přejí děti z Dětského domova Ledce.

 • V parném pondělním odpoledni dne 17.6.2019 se na nás přijeli podívat přátelé, se kterými jsme se seznámili na svých výletech po České republice - „Buldoci dětem“. Kamarádi Buldoci přivezli i své malé psí buldočí kamarády a také dárky pro každé dítě z dětského domova. Kluci a holky si mohli pohladit pejsky, jít s nimi na procházku, vyfotit se s nimi a sem a tam i nakrmit. Všem moc děkujeme za krásné dárky, za pohlazení, za pac od psích kamarádů a moc se na Vás těšíme při dalším setkání.

 • Sobotní dusné a horké dopoledne zpestřili dětem kamarádi Karin Thomas - „Mistři štěstí“. Dětem přivezli ovoce na ochlazení a také trenéra z Aikido Beroun, který seznámil zejména chlapce s bojovým uměním Aikido. A dívky, aby nebyly ochuzeny, se naučily za pomoci vizážistky líčit, ozdobit nehty a udělat si zajímavé zapletené copy z vlasů. Největší úspěch však měly dvě kadeřnice, které neměly čas si odpočinout, neboť nůžky v jejich rukách vytvářely na hlavách dětí úžasné účesy. Všem Vám moc děkujeme za úžasné dopoledne a těšíme se na další brzké shledání.

 • Velké DÍKY patří Středočeské vědecké knihovně v Kladně, především Mgr. Ivoně Kasalické a jejím spolupracovníkům, kteří uspořádali v prostorách knihovny zábavný den pro děti a my byli jeho součástí! Děti postupně procházely 9 připravených stanovišť s úkoly. Házely míčky a kroužky na cíl, mincemi do umístěného kalíšku v kbelíku s vodou, procházely překážkovou drahou se lžící plnou vody a malovaly obrázky barevnými křídami. Tohle všechno pod širým nebem na zahradě knihovny. Dále, na čtyřech dalších stanovištích v budově knihovny, děti rozpoznávaly se zavázanýma očima kousky ovoce, vyzkoušely svůj čich i chuť. Některé se odvážily a se zavázanýma očima a bílou holí, s asistencí i bez, procházely labyrintem židlí a stolů. Tato „neviditelná výstava“ provedla děti světem nevidomých. Zábavu si děti užily i skládáním puzzle – autodráhy. Stanoviště „šikovné ručičky“ se pak nabízelo k tvorbě záložek, vystřihovánek a jiného. Pohádkový kvíz následně děti vyplňovaly na stanovišti s příhodným názvem „Mozkolamy“. Vyvrcholením dětského odpoledne bylo divadelní vystoupení. Děkujeme za krásné chvíle a dobré občerstvení!

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s

Ze srdce děkujeme