Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 46 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

 • 7.2.2023 byl Josef z našeho dětského domova hostem Klubu Rádia Junior. Tématem programu byly děti z dětských domovů, které vstupují do dospělosti.  Nechybělo také povídání se zakladatelkou Yourchance a kurátorkou projektu Začni správně Gabrielou Štikovou.

 • V neděli 15. 1. 2023 se naše děti společně s Dobrou vílou Markétou a s jejími kamarádkami podívaly do Divadla LAMPION v Kladně. Děti se podívaly na krásnou pohádku „Čarovná zimní pohádka“, vyprávějící o vládkyni Zimě, které se ztratilo ledové kouzlo, přivolávající sněhové vločky. Najít toto kouzlo pomohou K+M+B ze Sněhové hvězdice. Jak dopadla pohádka? To je tajemství, přijďte se podívat.

  Děkujeme Divadlu Lampion a Dobrým vílám za lístky na představení. Děti z DD Ledce.

 • Jeden z našich svěřenců se zapojil do programu DofE, kde dosáhl zlatého ocenění. Gratulujeme!

 • Děti navštívily obecní úřad v Ledcích a tuto návštěvu si velmi užily. Seznámily se s panem starostou Tichavou, paní místostarostkou Žákovou a paní zastupitelkou Benešovou. Paní místostarostka ukázala dětem prostory úřadu. Děti si zahrály i hry a pobavily se o přáních a vizích, co by se mohlo pro děti v Ledcích vylepšit.

 • Děkujeme Dobrodějkám za boty na zimu a jaro. To se nám bude dobře šlapat do školy i běhat na hřišti i na zahradě.

 • Během vánočních prázdnin nás navštívili zástupci klubu Miners Kladno a přivezli spoustu vánočních dárků pro všechny děti z našeho domova. Moc jim děkujeme za příjemně strávené odpoledne, za dárky a za vše, co pro nás dělají během celého roku.

 • Děkujeme starostovi obce Ledce Patrikovi Tichavovi a všem občanům obce Ledce za krásný sladký dárek pro děti. Všem přejeme krásné Vánoce a  a v novém roce hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

 • Děkujeme Tescu Česko a Dobrodějkám za vánoční dárky pro naše děti. Přejeme krásné Vánoce a hodně štěstí a zdraví do nového roku. Děti z DD Ledce

 • Děkujeme DDB Prague za vánoční dárky pro naše děti. Přejeme krásné Vánoce, hodně štěstí a zdraví do nového roku. Děti z DD Ledce

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s