Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 48 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

  • Krásnou prohlídku Prahy pro nás zorganizovaly Dobré víly, kterým tímto moc děkujeme. Děti se vydaly s profesionální průvodkyní na procházku po známých místech i tajemných zákoutích hlavního města. Děti se tak podívaly k Obecnímu domu, Prašné bráně, na Ovocný trh, na Staroměstské naměstí a Orloj, k Bazilice sv. Jakuba a na Karlův most. Navštívily také restauraci U Pavouka, kde lze vidět původní výšku obydlí v Praze a podívaly se, jak dříve hostinec vypadal. Dále se pokračovalo na Kampu, kde již byl připravený program pro děti a občerstvení. Děvčata si při celé akci velmi oblíbila dobrou vílu Markétu Musilovou.

  • Děkujeme za dar pro děti z DD.

  • Děti si užívají prázdninové dny v našem bazénu na zahradě.

  • O letních prázdninách se několik dětí z DD zúčastnilo příměstských táborů v Kačici. Program se dětem moc líbil, děkujeme.

  • Ve dnech 14.8. - 21.8.2021 proběhl další prázdninový pobyt ve Mšenu. Děti si opět užily společné akce, zasportovaly si a zúčastnily se noční bojovky. Výlety podnikly na koupaliště v Mělníku, do Škoda muzea v Mladé Boleslavi, na zámek Veltrusy a na sportovně-rekreační areál Vrchbělá.

  • Ve dnech 4.7. - 9.7.2021 proběhl náš již tradiční prázdninový pobyt v Chrustenicích v Caravan Campu Valek. Děti si zde užily spoustu zábavy, koupání ve velkém bazénu a grilování. Jako zpestření vyrazily na výlety do historického centra Berouna, Tetína a Koněpruských jeskyní.

  • Děkujeme Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové za zaslání dezinfekcí na ruce.

  • Děkujeme zaměstnancům Velkoobchodu Poprokan s.r.o. Louny za pomoc při objednávání, výběru a dovozu školních potřeb pro děti na nový školní rok. Všem přejeme krásné letní prázdniny. Děti z DD Ledce.

  • Děkujeme za nový písek na pískoviště pro děti z MŠ a děti z DD.

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s