Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 48 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

 • Děkujeme Tomášovi Slavatovi za jeho materiální pomoc. Děti měly velikou radost.

 • Děkujeme paní magistře Radce Drápelové z Dopravně vzdělávacího institutu ČD za notebooky pro naše děti, které využijeme při domácí přípravě do školy.

 • Děkujeme Lence Plodrové za dodané roušky pro naše děti a těšíme se na brzké osobní setkání s ní.  

 • Děkujeme všem kamarádům z Dobrodějek, paním učitelkám, tetám a všem švadlenkám za ušití roušek pro naše děti z dětského domova.

 • Na konci února jsme se letěli podívat do vesmíru. Ať se to zdá nemožné, velké promítací plátno v podobě kupole se nám vešlo do naší malé tělocvičny. Proletěli jsme se Sluneční soustavou a dozvěděli se něco nového. Už se těšíme na další promítání - tentokrát se budeme ponořovat do hlubin oceánu.

 • Děkujeme všem kamarádům z KVPO za poskytnutí dezinfekčních prostředků a jednorázových rukavic pro náš dětský domov. Už se těšíme, jak si budeme spolu hrát.

  Vaši kamarádi

 • Ahoj školo a paní učitelky! Moc se nám stýská, že nemůžeme do školy, ale přesto se učíme. Podívejte jak nám to jde i nejde.

 • Děkujeme síti CPI Hotels a všem lidem dobrého srdce za pomoc, kterou poskytli ve formě potravin pro děti z DD v této těžké době. Jste naši  andělé. Už se na Vás, naše kamarády, těšíme. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a úspěchu ve Vaší práci. Děti z DD Ledce.
 • O jarních prázdninách naše děti vyjely do přírody. Byly ubytovány v krásné skalnaté oblasti Tiské stěny v hotelu Ostrov s wellness programem. Trávily čas venku, v přírodě, vystoupaly ze Hřenska na Pravčickou bránu, prošly se chráněnou oblastí Tiských stěn a navštívily Ústí nad Labem.

 • NA ZÁKLADĚ ROZHODNUTÍ ŘEDITELE SE PŘERUŠUJE PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLKY NA NEURČITO. Naše zařízení dále vydává následující opatření v reakci na šíření infekce COVID-19.

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s

Ze srdce děkujeme