Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 46 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

 • Srdečně děkujeme hejtmance Středočeského kraje Petře Peckové a Rodinnému parku Mirakulum za pozvání na akci, která se uskutečnila dne 18.9.2022. I přes nepřízeň počasí si děti v Mirakulu užily místní atrakce, dobře se zde pobavily i najedly.

 • Dobrodějky ZS. a KD Barča pozvali děti z dětských domovů na integrační dětský den do Prahy. Cílem bylo veřejnost přirozeně seznámit s dětmi z dětských domovů a ukázat, jak děti umí být šikovné a senzační jako ostatní děti a předejít tak předsudkům. Děti skákaly na skákacím hradě, malovaly si na obličej, vyráběly si v dílničkách, soutěžily atd. Děkujeme všem, kdo se na akci podíleli. Děti si užily krásné sobotní odpoledne. Všichni se těšíme na další setkání. Děti z DD Ledce

 • Děti se zúčastnily zábavného odpoledne na Letišti Václava Havla. Prohlédly si zde letištní i hasičskou techniku a vyzkoušely řadu zábavných aktivit.

 • Dne 3.9.2022 jsme byli opět pozváni do Nového Domu na akci  "Rozlučka s létem" . Celé odpoledne se neslo v duchu různých zaměstnání. Vyzkoušeli jsme si od prodavačky přes architekta, námořníka, číšníka, učitelky, lékařky, hasiče, policisty a nakonec i sportovce. Odměnou za splněné úkoly na stanovištích nám byl skákací hrad, kde jsme se pořádně vydováděli. Celé odpoledne jsme mlsali dobroty, které místní maminky připravily. Velkým lákadlem bylo hasičské auto a opět nezklamalo. No a buřty? Ty nemohly na závěr dne přece chybět. Tímto bychom chtěli ještě jednou obci Nový Dům moc poděkovat za krásně strávené odpoledne a milé pohoštění.

 • 1. září se vydali naši prvňáčci poprvé do školy. Přejeme jim i našim dalším školákům hodně úspěchů v novém školním roce.

 • Několik dětí z našeho DD se zúčastnilo letního tábora v Praskolesích. Na táboře byl pestrý program a děti si užily mnoho aktivit např. cyklistiku, míčové hry, koupání v bazénu nebo různé soutěže. 

 • Během prázdnin proběhla rekonstrukce některých podlah v našich budovách. Děkujeme firmě KEY SOLUTION s.r.o. za krásné nové podlahy.

 • Několik dětí z našeho DD se zúčastnilo příměstského tábora s tématem pirátů v Kačici. Dětem se program velice líbil a tábor si opravdu užily.

 • Dobré víly dětem, z.s. pomáhají dětem z dětských domovů. Jednou z jejich aktivit bylo uspořádání letního tábora v Jizbici pod Blaníkem v termínu od 6.8. do 13. 8. 2022. Letního tábora se zúčastnily dívky z našeho dětského domova – Klárka, Vanessa, Sabina. Na táboře se dívkám líbilo, celý den si hrály s kamarády z jiných dětských domovů. Děti byly rozděleny do 5 družstev podle barev šátků – modrý, červený, zelený, fialový a žlutý. Ve večerních hodinách se zpívalo u ohniště, děti z dětských domovů si odvezly kytaru, na kterou se začaly na táboře učit. Klárka řekla, že se bude i nadále učit hrát na kytaru. Za dětmi se přijela podívat i Policie ČR s pejsky a ukazovali, jak se cvičí pejskové, ale nejlepší bylo se s nimi pomazlit. Úspěch u dívek byla možnost vyzkoušet si otisk dlaně a co všechno lze z dlaně vyčíst. Opomenout se nesmí ani noční přespání u táborového ohně. 

  Dívky po odjezdu z tábora plakaly, neboť se jim tábor velice líbil a už se těší na příští rok, kdy se zúčastní znova. Klárka, Vanda, Sabina děkují všem, kdo organizoval tento tábor, zejména Dobrým vílám, dobrovolníkům, lidem s dobrým srdcem a všem kteří přispěli na konání tábora. 

  Video - Zprávičky z 14.8.2022

   

 • 14.8.2022 jsme se vypravili na fotbalové utkání Sparty.

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s