Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Dětský domov

V našem zařízení pečujeme o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. V takovéto situaci se mohou ocitnout děti již od útlého věku a pokud se jejich zázemí nezmění, aby mohly odejít dříve, setrvají zde zpravidla do 18 let. Někteří se rozhodnou pobyt na základě dohody prodloužit. Podmínkou je příprava na zaměstnání studiem.
Dětský domov patří k těm velkým. Naše budovy (bývalé lázně) jsou v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeny velkou zahradou a parkem. Kapacita našeho dětského domova je 46 dětí.
Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj. 

Z našich aktivit DD

 • Srdečně děkujeme společnosti Sazka za darování nových kol pro naše děti.

 • Dne 1. května 2022 se čtyři děti z našeho dětského domova zúčastnily závodů Tour de Kids, který se konal v lesoparku Háje ve Slaném. Dopoledne jsme si připravili jízdní kola do automobilu a před jedenáctou jsme všichni společně vyrazili. Ve Slaném jsme si k obědu koupili řecký gyros. Ten jsme si snědli v přírodě, poté jsme se již vydali na samotné závody. Tomáš, Michal a Sofie byli ve společné věkové  kategorii. Lukáš startoval s jinými dětmi v mladší kategorii. Po příjezdu na místo jsme se zaregistrovali a dostali startovní čísla s dárkovými taškami. Nutno zatleskat Sofince, která ve své kategorii vyhrála první místo. Všem potom patří velké poděkování za perfektní disciplínu a vzorné chování.

 • 28.4.2022 jsme v našem dětském domově přivítali návštěvu z TCB Gym, která uspořádala dvouhodinový trénink boxu pro naše děti. Byla to super akce, která se dětem moc líbila. Děkujeme!

 • V sobotu 30.4.2022 navštívili náš dětský domov milí hosté: Tamara Borovková (koordinátorka ze spolku Mimo domov, o.s.), Martin Rudovský (dramaturg Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK), Beata Hlavenková (zpěvačka a pianistka) a Vojta Nýdl (zpěvák, klarinetista a skladatel). Vojta Nýdl, v rámci jeho dlouhodobé spolupráce se spolkem Mimo domov, navštěvuje dětské domovy, kde s dětmi realizuje hudební workshopy. Vojta Nýdl dětem také představil svůj nový klip a album Dítě z větru, které je věnováno předčasně narozeným dětem.
  Děti si tuto návštěvu moc užily a na oplátku pozvaly naše hosty na zahradu ke společnému opečení buřtů a oslavení čarodějnic.

 • 17.4.2022 jsme navštívili fotbalové utkání Sparty. Sparta zvítězila nad Slováckem 3 - 1. Děkujeme našim Dobrým vílám a vedení fotbalového týmu AC Sparta Praha.

 • Děti se zúčastnily každoroční dobročinné akce výroby velikonočních přáníček pro seniory. Veselé Velikonoce přejí děti a zaměstnanci z DD Ledce.

 • "Už nám skončí hrátky v MŠ a stanou se z nás školáci". Adélka, Lukáš a Vojta se zúčastnili zápisu do 1. třídy v ZŠ Smečno. Pěkné známky ve škole přejí děti a tety.

 • V neděli si děti užily fajn den. Nejprve byly v kině, potom si společně pochutnaly v McDonald´s - a to díky finanční podpoře paní Ludmily Zachové. Děkujeme moc!

 • V rámci našeho společného projektu “Pro zábavnější odpočívání”, nám firma Skippy poslala doslova hromadu jejich dupaček. Tenhle dárek měl u dětí obrovský úspěch, radost byla taková, že byl problém je z dupaček dostat. Tímto našim kamarádům ze Skippy velice děkujeme! 

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s