Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Aktivity 2.RS

BŘEZEN 2024

Karneval Hradečno

Děti se zúčastnily karnevalu v Hradečně.

 

 

 

 

 

PROSINEC 2023

Vánoce

Děti si užily krásné vánoční svátky a pod stromečkem našly hromadu krásných dárečků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2023

Skanzen

23.9.2023 jsme navštívili skanzen vojenské techniky ve Smečně. Děti si zasoutěžily, prohlédly si dobové zbraně a projely se na transportéru. akce se jim moc líbila.

 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2023

Děti se zúčastnily májového průvodu v Ledcích.

 

  

 

 

 

 

PROSINEC 2022

Vánoce

Užili jsme si krásné vánoční svátky a pod stromečkem jsme našli spoustu nádherných dárků.

 

 

 

 

 

 

LISTOPAD 2022

Zoopark

Navštívili jsme společně s 4.RS zvířátka v Zooparku a moc jsme si to užili.

 

 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2022

Máje Hradečno

7.5.2022 se děti zúčastnily májového průvodu obcí a připomněly si tak staročeský zvyk, kdy svobodná děvčata tancovala vždy před svým domem. Akce se dětem líbila.

 

 

 

 

 

ÚNOR 2022

Masopust

2.RS spolu s 3.RS a 4.RS se 26.2.2022 zúčastnila Masopustní veselice na Stochově. Dětem se na akci velice líbilo, zatancovaly si s medvědem, ochutnaly masopustní dobroty a vesele si zatancovaly.

 

 

 

 

 

 

PROSINEC 2021

Vánoce

Pod stromečkem jsme našli nádherné dárečky, které nám udělaly velikou radost.

 

 

 

 

 

 

Ježíškovo vnouče

Děti z 1. a 2. rodinné skupiny našeho dětského domova se společně s tetami zapojily do projektu Ježíškovo vnouče. Vybrali jsme si paní Ludmilu a splnili její přání. Přejeme jí i Všem ostatním hezké Vánoce a šťastný Nový rok 2022.

 

 

 

 

Těšíme se na vánoce

Nastal předvánoční čas  a my se nemůžeme dočkat Štědrého dne. Volný čas trávíme výrobou vánočních dekorací. Chceme si naší rodinnou skupinku vyzdobit, aby bylo vidět, jak jsme šikovní.

 

 

 

 

 

 

LISTOPAD 2021

Sázení stromků v Ledcích

V jednu sychravou sobotu se naše děti přidaly k akci obecního úřadu v Ledcích a vydaly se pomoct sázet stromky. Navzdory nepříznivému počasí, jsme pomáhali, jak nám naše síly stačily. Společně s ostatními brigádníky jsme nosili stromky i kůly. Domů jsme se vrátili unavení, ale spokojeni z dobře odvedené práce.

 

 

 

 

 

 

ŘÍJEN 2021

Oslava narozenin

Míša oslavil deváté narozeniny. Připravili jsme mu krásnou oslavu a při předávání jsme mu sborově zazpívali Hodně štěstí, zdraví. Z dárků měl Míša velkou radost a celé odpoledne se spokojeně usmíval.
 
 
 
 
 

Daruj hračku

Zapojili jsme se do projektu "Daruj hračku". Každý z nás měl za úkol vymyslet a nakreslit svoje přáníčka.

 

 

 

 

 

Zoo Plasy

Dětem se zoo velmi líbila, užily si krásné počasí.

 

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2021

Plochá dráha Slaný

18.9. jsme se vydali fandit na akci "Víkend plochodrážní mládeže ve Slaném". Dětem se akce velmi líbila.

 

 

 

 

 

 

DUBEN 2021

Vybarvování

Zúčastnili jsme se projektu Terezy Maxové ve spolupráci se Silky Gang a vybarvovali jsme omalovánky, které nám poskytli.

 

 

 

 

BŘEZEN 2021

Malujeme pro radost
Venku je ošklivé počasí a dívky se rozhodly udělat si krásnou barevnou nástěnku. Moc se jim povedla.

 

 

 

 

 

 

Pečeme, vaříme, jíme

"Umím upéci perník", hlásí Natálie. "Já umím smažit", křičí Tomáš s Dianou. " My umíme taky pomáhat", nezapomenou dodat Sofie a Natálie." "Perník byl moc dobrý", dodává Klára. Víkendové vaření se povedlo.
 
 
 
 
 
 
 
 

PROSINEC 2020

Vánoce

Děti si užily krásné vánoční svátky a pod stromečkem našly hromadu dárků, z kterých měly velikou radost.

 

 

 

 

 

 

Kino

Nemůžeme do kina! Nevadí, my v dětském domově si umíme poradit. Děti upekly popcorn, rozlily limonádu a usedly jsme do křesel. V televizi nám běžel film Ježek Sonic a tak byla naše iluze dokonalá. Po skončení promítání byly děti moc spokojené a slíbili jsme si, že si brzy pustíme další film.

Zažehlovací korálky

Venku pršelo a my jsme se rozhodli vyplnit náš volný čas ručními pracemi. Ze zažehlovacích korálků jsme vytvořili několik výrobků, kterými jsme udělali radost svým tetám a kamarádům. Při práci jsme si povídali a tak nám odpoledne rychle uběhlo.

 

 

 

 

Závody s míčkem

Druhá skupina uspořádala závod zručnosti, v kterém děti přenášely pinpogový míček lžící. Děti soutěžily mezi sebou navzájem a snažily se o co nejrychlejší čas. Zvítězil každý, kdo donesl míček do cíle. Odměnou jim byly sladkosti, které po skončení závodů obdržely.

 

 

 

 

 

ŘÍJEN 2020

Cirkus Prince

Děti navštívily cirkus Prince ve Slaném. Viděly zde cvičeného lachtana, velbloudy, zebry a papoušky. Nejvíce se jim líbil klaun a artisté.

 

 

 

ZÁŘÍ 2020

Kino - Princezna zakletá v čase

Dne 26.9. jsme vyrazili do kina Hutník na novou poádku - Princezna zakletá v čase. Dětem se pohádka moc líbila. Nejvíce se jim ovšem líbil princ v podání Marka Lambory.

 

 

 

 

Skákání v pytli

Dne 22.9. proběhlo v DD skákání v pytli. Soutěžily zde děti z různých skupin. Za výhru dostávaly děti sladkou odměnu. Skákání se jim moc líbilo.

 

 

 

KVĚTEN 2020

Malujeme pro radost

O víkendu bylo pěkné počasí a tak jsme se rozhodli malovat na zahradě našeho DD. Děti malovaly křídami, pastelkami i fixami. Obrázky byly moc pěkné. 

 

 

 

 

DUBEN 2020

Výlet na Berounku s odměnou grilování

V sobotu jsme měli na vybranou, po krásně uklizené skupině výlet k vodě, nebo sedět na zahradě. Samozřejmě, že vyhrál výlet. Uklízeli jsme celou skupinu, snědli oběd a pak jsme odjeli na naše oblíbené místo Kemp Branov. Vůbec nevadilo, že bylo chvilku teplo a pak zima, výlet jsme si užili. Krásný den jsme zakončili grilováním marinované krkovičky. To byla mňamka, podívejte jak nám chutnala.

 

 

 

 

 

BŘEZEN 2020

Maškarní karneval v Hradečně

Děti se zúčastnily maškarního karnevalu v Hradečně. Dětem se na karnevalu moc líbilo, tančily si a soutěžily. Nejlepší odmněnou byly ceny z bohaté tomboly. Děkujeme obyvatelům Hradečna za pozvání. 

 

 

 

LEDEN 2020

Kino Hutník

Děti navštívily novou pohádku od režiséra p. Trošky. Pohádka byla plná krásných písniček. Dětem se moc líbilo, jak chudá dívka ke štěstí přišla a vysvobodila zakletého prince.

 

 

 

 

PROSINEC 2019

Štědrý den

 

 

 

ŘÍJEN 2019

Lego hrátky

Dnešní podzimní odpoledne strávily děti 2. RSK stavěním z kostiček Lega. Každé si postavilo svůj výtvor, kterým se posléze pochlubilo ostatním. Děti se snažily a jejich modely se všem líbily. Večer jsme společně shlédli pohádku, u které děti za odměnu jedly popcorn a brambůrky.

 

 

 

 

ČERVEN 2019

Výlet na Hazmburk, Libochovice, levandulová farma v Klapý

V sobotu 8. 6. 2019 jsme se s naší rodinnou skupinou vydali na odpolední výlet na zříceninu hradu Hazmburk. Děti navštívily levandulovou farmu, kde si mohly prohlédnout, co všechno se dá vyrobit z levandule, ať je to výborná levandulová limonáda nebo domácí dezert. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v zámeckém parku v Libochovicích. Dětem se sobotní odpoledne moc líbilo a už se těší na další letní výlety. 

 

 

 

 

 

 

Skákání v pytli

Dne 8. 6. 2019 se dopoledne konaly závody ve skákání v pytli. Děti se rozdělily do několika kategorií - předškoláci, mladší a starší děti. Děti si vyzkoušely, jak náročné je skákání snožmo a ještě k tomu v pytli. Spousta dětí tuto disciplínu ani neznala, ale přesto se dětem velmi líbila. Určitě si ji vyzkoušíme znova. 

 

 

 

Dětský den v Ledcích

Dnes jsme si s dětmi užili krásné odpoledne. Navštívili jsme dětský den, který pro ledecké pořádala kulturní komise obce  Ledce. Děti soutěžily v různých disciplínách a moc se u toho nasmály. Nejvíce se jim líbila soutěž v pojídání vdolků a stříkání vody na cíl. Celý den bylo velké teplo a tak dětem přišlo velmi vhod, když je hasiči postříkali vodou. Domů jsme se vrátili spokojení a dobře najedení.

 

 

 

KVĚTEN 2019

Třebíz

V neděli odpoledne se naše skupina vydala na poznávací aktivitu našeho kraje. Podívali jsme se do muzea ve Třebízi, kde jsme si prohlédli Cívkův statek, kde jsme měli možnost poznat, jak žili lidé v dávných dobách. Navštívili jsme i starobylý obchod, ševcovskou chaloupku a domek, kde se narodil spisovatel Václav Beneš Třebízský. Děkujeme průvodkyni za krásný výklad a za odpovědi na naše zvídavé otázky. 

 

 

 

DUBEN 2019

Obchodní centrum

Nase děti rostou jako z vody a proto jsme dnes jeli nakupovat do obchodního centra oblečení. V obchodech jsme si vybrali krásné boty, kalhoty a další důležité věci. Po nákupech jsme si prohlédli vystavené modely z Lega. Na některé z nich jsme si i sedli a představovali jsme si, že jsme závodníci. Celkově to pro všechny bylo náročné, ale krásné odpoledne.

 

 

 

DOBBLE hra

Na naší skupině jsme si zahráli hru DOBBLE, která má u dětí rozvíjet schopnost soustředění a postřehu. Děti se rozdělily do dvojic a musely na rozdaných kartičkách najít stejný symbol. Ten kdo symbol našel si nechal kartičku. Vítězem duelu se stal ten kdo měl nejvíc kartiček. Během naší soutěže hrály děti mezi sebou navzájem. Výsledky jsme zanesli do tabulky, po hodinovém boji, ve kterém se děti plně soustředily, bylo rozhodnuto. Po sečtení bodů jsme zjistili, že vítězem se stal Kevin. Porazil všechny soupeře a výhru v podobě sladkostí si užíval.

 

 

 

Pexeso

Na 2. Rsk se pořádal turnaj v pexesu. Soutěžilo 6 chlapců a 6 dívek ze všech skupin. Cílem hry bylo vyhrát co nejvíce dvojic v každém kole.Nejlepší děti byly odměněny sladkostmi. Dětem se hra moc líbila a už se těší, jak si znova zahrají a porazí vítěze. 

 

 

 

Metropole Zličín

Dnes jsme si užili krásné odpoledne v pražské Metropoli Zličín. Nejprve jsme si prošli a prohlédli obchody. Poté jsme si koupili zmrzlinu a větší jedlíci snědli i hranolky od mekáče. Nakonec jsme šli do kina na pohadku Jak vycvičit draka 3. Pohádka nás moc zaujala a ještě v autě jsme si o ní vyprávěli. Domů jsme se vrátili večer unavení, ale moc spokojeni.

 

 

 

Ukliďme svět

Naše děti se v sobotu společně s Ledečáky zapojily do akce Ukliďme svět - ukliďme Česko. Během dne jsme uklízeli okolí šternberských pramenů. Sbírali jsme odpadky a staré polámané větve.
Nakonec jsme si u ohniště opekli vynikající špekáčky.

 

 

 

 ÚNOR 2019

Fotbalové utkání

sobotu 23.2. naši chlapci využili slunečného počasí a zahráli si společně fotbalové utkání.  Na hřišti se sešli sportovci z celého dětského domova, rozdělili  se na dva týmy a začali spolu bojovat. Výsledek, nebyl pro děti důležitý hlavně,  že si spolu zahrali. Využili k tomu naše multifunkční hřiště.

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Dětský domov -  312 517 921

Mateřská škola - 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s