Z historie
Dětský domov je umístěn v historických budovách bývalých lázní Šternberk v obci Ledce u Slaného. Lázně ve Šternberku bývaly kdysi slavné. Památní deska na jedné z lázeňských budov připomíná, že se zde léčil po čtyřletém nuceném pobytu v jihotyrolském městečku Brixenu Karel Havlíček Borovský. Mezi další známé osobnosti, které zde pobývali a léčili se, patří i František Palacký a Josef Jungmann. Šternberk byl i místem výletním. Na jednom z výletů sem zavítal se členy Sokola Dr. Miroslav Tyrš. Úlevu zde nacházely osoby např. chudokrevné, trpící křivicí, slabých nervů. Začátkem 20. století se lázně nevyplácely a před první světovou válkou byly zrušeny.
Sláva lázní dávno pohasla, minulost tohoto místa zapadá pomalu v zapomnění. Život z těchto míst však nevymizel. Ticho a klid lázeňského prostředí nahradil křik dětských hlásků.
Od roku 1928 se stal Šternberk známým Vychovatelnou pro mravně vadnou mládež. Po druhé světové válce zde byl zřízen domov důchodců, později ústav sociální péče a 5. října 1955 ve třech vilách byly umístěny děti převážně cikánského původu ze Zvláštního dětského domova v Dolních Počernicích, kde se budovala psychiatrická léčebna. Během let nastal přerod stávající zvláštní školy internátní v dětský domov rodinného typu.
Podstatných změn dostál i interiér a exteriér dětského domova. V roce 1996 byl vypracován Projekt ,,Záchrany exteriérů kulturní památky budov č. 55, 56, 57 Ledce u Kladna". Jedná se v podstatě o modernizaci stávajícího zařízení v souladu s historickou tradicí objektu. Projekt je zpracován na základě dobových fotografií. Po dokončení dojde k začlenění objektů do urbanistické studie k pozdvihnutí regionu a pokusu o dochování této kulturní památky. Projekt přispěje také nemalou měrou ke studii rozvoje přírodního parku Džbán, do kterého obec Ledce spadá.
V současné době dokončení rekonstrukce brání nemalé finanční potíže.