Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Domovy tančí 2019

domovytanci 

 

 

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Aktivity 5.RS

SRPEN 2021

Cesta do Praskoles

Sobotní den 7.8. jsme měli odvést kluky Nikolase a Lukáše na letní tábor v Praskolesích. Nebyla ani zima ani horko, zkrátka krásný den na výletování.
Cestu tam jsme si zpestřili návštěvou malé farmy pana Jaromíra Tatýrka, který chová převážně drůbež. Děti si zde mohly pochovat malá kuřátka, viděly také husy, kachny, krůty a seznámily se také s prasátky a býky. Děti jsou velmi zvídavé, a proto měly spousty otázek, které byly pro radost dětí zodpovězeny. Na farmě si děti mohly ještě pohladit psy, kteří celou farmu hlídají.
Kluci se už nemoli dočkat tábora a tak jsme poděkovali, hezky se rozloučili a vydali se do Praskoles.
Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Novém Domě na zmrzlinu a pohráli si na dětském hřišti. Celodenní výlet se moc povedl a večer děti usínaly plné dojmů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČERVENEC 2021

Výlet do Nižboru (24.07.2021)
Byl horký letní den a naše 5.RS se vypravila vykoupat v řece Berounce v Nižboru.
Počasí přálo a tak ani nevadilo, že není úplně čistá a krásně jsme si zaplavali.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Výlet do Kladna na trampolíny (19.7.2021)
Kladno Sletiště nabízí spousty možností se vydovádět. Naše RS si vybrala trampolíny, kde jsme se pořádně vyskákali a zkusili nějaké akrobatické kousky. Bylo to moc hezké odpoledne.

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2021

Vojta narozeniny

Dodatečně jsme 12.6. oslavili Vojtovi 6 narozeniny. Velké přání Vojty bylo dostat fotbalový míč.
Po oslavě jsme ho šli hned vyzkoušet. A góly padaly sami.

 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2021

Poděkování za nový gauč

Děkujeme kamarádům za nový gauč na naší skupinu. Všichni se tam vejdeme a to je moc fajn.
 
 
 
 
 
Výlet za syslem a kuřátky

V neděli jsme si udělali výlet do Mladé Boleslavi do Radouče. Navštívili jsme syslí louku, přirozenou lokalitu ohroženého sysla. Děti byly poučeny, že nemají hlodavce krmit. Navštívili jsme i farmu s kuřaty chovanými pro maso. Majitel Tomáš Jelen dětem ukázal, jak chov vypadá a děti si mohly prohlédnout kuřata různého stáří a nakrmit je. Při návratu jsme se zastavili v Mělníku na prohlídce nutrií a na zmrzlinu. Byl to moc hezký den.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DUBEN 2021

Vybarvování

Zúčastnili jsme se projektu Terezy Maxové ve spolupráci se Silky Gang a vybarvovali jsme omalovánky, které nám poskytli.

 

 

 

 

Výroba donutů

S tetou Veronikou jsme si upekli donuty a posypali jsme je čokoládou a polili polevou. Byli moc dobré, na nikoho cizího nic nezbylo.

 

 

 

 

 

 

BŘEZEN 2021

Vanesska a Helča slaví narozeniny
Krásný den na oslavení Vanessčiných ( 10 ) a Helčiných ( 11 ) narozenin. Dárky se moc líbily.
Po pohoštění se jen zaprášilo. A už jsme zase o rok starší.

 

 

 

 

 

 

 

PROSINEC 2020

Vánoce

Děti si užily krásné vánoční svátky a pod stromečkem našly hromadu nádherných dárků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oslavy Martínek a Natálka

19. prosince jsme uspořádali oslavu k narozeninám Martínka (8 let) a k svátku Natálky. Oslava byla perfektní, děti si zatancovaly, dobře se najedly a dostaly krásné a užitečné dárečky.

 

 

 

 

LISTOPAD 2020

Oslava narozenin - Natálka

V listopadu jsme uspořádali oslavu 3. narozenin naší malé Natálky. Nachystali jsme spoustu dobrot a k tomu jsme měli nádherný dort. Všichni kamarádi i tety přejeme Natálce vše nejlepší.

 

 

 

ŘÍJEN 2020

Puzzle

Čekání na Večerníčka jsme si zpříjemnili skládáním puzzle. Vítězem se staly všechny děti. Už se těšíme na další skládání.

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2020 

Pečení bábovky

19.9. jsme dostali chuť na něco sladkého a proto jsme se rozhodli, že si upečeme domácí mramorovou bábovku. Každý přiložil ruce k dílu. Sice kuchyně vypadala jak po bitvě, ale dílo se podařilo a všichni si moc pochutnali.

 

 

 

 

 

Náramky z korálků

Dne 13.9.2020 jsme s dětmi na skupině tvořily náramky z korálků na přání. Děti mohly vytvářet korálky buď pro sebe, své kamarády a nebo třeba pro hodné tety. Tvoření dětem šlo od ruky a moc je to bavilo. Výsledkem byly nádherné barevné korálky (většinou se jmény) a radost, která byla vidět na jejich tvářích.

 

 

 

Nohejbal
6. září se 5.RS rozhodla, že uspořádá pro DD nohejbalový turnaj. Vznikly dvě skupiny, holčičí a klučičí tým. Odpoledne bylo plné emocí a smíchu. Počasí nám přálo a atmosféra byla super. Vítězové byli odměněni a poražení se těší na odvetu.
 
 
 
 
 

KVĚTEN 2020

Křivoklátské lesy
Dne 2.5.2020 jsme vyrazili, společně s 1.RS, na výlet do našich Křivoklátských lesů.  Prošli jsme si naučnou stezku,  nabyli jsme mnoho nových vědomostí z fauny a flóry a užili mnoho zábavy na lesních hřištích. Po celou dobu se vedle nás tyčil hrad Křivoklát. Odměnou za krásné odpoledne byla výborná zmrzlina.

 

 

 

 

 

DUBEN 2020

Rozloučení s Monikou

Dnes pro 5.RSK i pro celý dětský domov nastal smutný den. Zítra nás opustí naše Monča, která tady s námi strávila mnoho hezkých let. Přechází do nového DD v Berouně. S Monikou jsme se hezky rozloučili, popřáli hodně štěstí a mnoho nových kamarádů. Dali jsme si něco na zub a přiťukli dětským šampusem. Na závěr jsme si krásně zatančili na Moničiny oblíbené písničky. Monice ještě jednou přejeme, aby se jí v Berouně moc líbilo.

 

 

 

 

Svatba Kláry a Standy

I v období koronaviru se nenudíme. Rozhodli jsme se, že si zahrajeme na „svatbu“. Mezi dětmi jsou hezké vztahy a náš Standa si velmi rozumí s Klárkou ze 4. RSK, a proto se rozhodli uzavřít manželství. Za svědky jim šli Jula a Sabina. Jako oddávající se osvědčila Míša, která již oddávala předchozí den (Julu s Natálkou). Svatba byla se vším všudy, svatební pochod, prstýnky a nakonec i první manželské políbení. Pozvaní hosté si krásně zatančili při svatební diskotéce.Manželům přejeme hodně štěstí v životě a všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne. 

 

 

 

 

PROSINEC 2019

Štědrý den

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2019

Pohádkový den na Smečně

Dne 8. 6. 20019 jsme se zúčastnili dětského dne ve Smečně. Pro děti byla připravena procházka pohádkovým lesem. V lese bylo rozestavěno několik stanovišť s pohádkovými bytostmi, se kterými děti plnily různé úkoly. Po skončení procházky jsme se přesunuli do přírodního divadla, zde jsme shlédli divadelní představení. Děti byly z programu nadšené a při plnění úkolů velice šikovné.

 

 

 

 

 

 

Chůze s knihou na hlavě

Tato aktivita se opravdu povedla. Všichni jsme při plnění úkolů zažili spoustu legrace a moc se nasmáli. Děti byly skvělé, všichni se navzájem povzbuzovaly, tleskaly a pomáhaly si. Po skončení aktivity jsem musela dětem slíbit, že si tuto soutěž ještě někdy zopakujeme.

 

 

 

KVĚTEN 2019

Zdobení vaflí

Děti byly dnes veselé. Co bylo příčinou jejich veselosti? Děti se naučily zdobit vafle. Děti se při zdobení snažily dostat na vafle co nejvíce sladkostí, protože si je pak mohly sníst. Tleskáním a povzbuzováním vytvořily úžasnou atmosféru. Po skončení soutěže si každý nazdobil ještě jednu vafli.

 

 

 

 

 

Šplh

Děti si akci užily, některým šel šplh lépe a některým hůře, ale všechny se snažily dosáhnout cíle.  Ostatní děti je při tom povzbuzovaly jako o závod ….tleskaly, skandovaly jména. Akce se opravdu vydařila, užili jsme si spoustu legrace a děti si protáhly tělo.

 

 

 

 

 

DUBEN 2019

Zámecká cesta

Během slunečného odpoledne jsme si vyrazili na krásnou pěší procházku zámeckou cestou. Cíl byl jasný, poznávat jarní přírodu a být s kamarády. Za odměnu jsme si vychutnali výbornou zmrzlinu v cukrárně.

 

 

 

Kino Hutník

V sobotu odpoledne jsme se vydali na dětské předstvavení do Kina Hutník - Jak vycvičit draka 2 ve 3D. Příběh se nám moc líbil. Draky máme moc rádi a všem jsme drželi palce. Děkujeme za krásné představení. 

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s