Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Aktivity 5.RS

BŘEZEN 2024
Berounsko
Děti si užily výlet a procházku po Berounsku.
 
 
 
 
 
 
PROSINEC 2023 
Vánoce
Děti si užily krásné vánoční svátky a dostaly spoustu nádherných dárečků.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ČERVENEC 2023
Zoopark Zájezd
Navštívili jsme Zoopark Zájezd.
 
 
 
 
 
 
PROSINEC 2022
Vánoce
Vánoční svátky jsme si moc užili a dostali jsme spoustu krásných dárků.

 

 

 

 

 

 


Bruslení

Společně s dětmi z jiných skupin jsme se vydali bruslit.

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2022
Oslavy narozenin
16.září jsme s Lukáškem a Helenkou dodatečně oslavovali jejich narozeniny. Helenka 12 a Lukáš 8. Oslava byla moc fajn, dobrot a veselí mnoho. Moc jsme si to užili.
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozlučka s létem

Dne 3.9.2022 jsme byli opět pozváni do Nového Domu na akci  "Rozlučka s létem" . Celé odpoledne se neslo v duchu různých zaměstnání. Vyzkoušeli jsme si od prodavačky přes architekta, námořníka, číšníka, učitelky, lékařky, hasiče, policisty a nakonec i sportovce. Odměnou za splněné úkoly na stanovištích nám byl skákací hrad, kde jsme se pořádně vydováděli. Celé odpoledne jsme mlsali dobroty, které místní maminky připravily. Velkým lákadlem bylo hasičské auto a opět nezklamalo. No a buřty? Ty nemohly na závěr dne přece chybět. Tímto bychom chtěli ještě jednou obci Nový Dům moc poděkovat za krásně strávené odpoledne a milé pohoštění.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2022
Cyklistický závod
V sobotu 11.6.2022 se v obci Nový Dům konal cyklistický závod " L°Etape Czech Republic by tour de France " a s polečně s ním se také konal nohejbalový turnaj. Celodenní zázemí nám poskytla rodina Tatýrkova. Den jsme si moc užili. Vyrobili jsme si závodnická čísla a mávátka. Po dobrém obědě jsme vyrazili fandit cyklistům a v neposlední řadě také nohejbalistů. Některé děti si mohly nohejbal i vyzkoušet. Poté jsme se svlažili v bazénu a večer si užili grilovačku.
Měli jsme také možnost navštívit p. Augstena, který je preparátorem zvířat a velmi uznávaným ornitologem. Prohlédli jsme si spoustu zvířátek z blízka. Nejvíce se nám líbili asi dravci a vzácní papoušci.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vojta - narozeniny
Vojta se už nemohl dočkat svých 7 narozenin. K narozeninám si moc přál zažehlovací korálky a fotbalový míč. Dobroty na oslavě 10.6.2022 zmizely velmi rychle a na narozeninovém dortu jsme si také moc pochutnali.
 
 
 
 
 
 
 
 
KVĚTEN 2022

Dětský den - Ostrov

Velké poděkování patří DDM "OSTROV" ve Slaném. V parku Háje jsme si 28.5.2022 užili krásný dětský den. Nevím co nás bavilo více, jestli chůze po laně, střelba z luku nebo zorbingová koule. Domů jsme odjížděli plni zážitků a také plné kapsy bonbonů. Ještě jednou všem moc děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vojtův svátek
4.května 2022 jsme oslavili Vojtův svátek. Přál si stát se rytířem.
 
 
 
 
 
Dětský den - Tuřany
4.6.2022 odpoledne se děti zúčastnily Dětského dne v Tuřanech. Děti si zasoutěžily a pobavily se. Součástí akce bylo také shazování bonbonů z letadla, které si pak děti posbíraly. Akce se povedla a dětem se velmi líbila.
 
 
 
 
 
 
Obůrka Podháj
Děti navštívily zoopark Obůrka Podháj v Třebichovicích, kde shlédly mnoho zajímavých zvířátek (např. mývala, nosála, lišku nebo klokany). Pohladit si mohly i místní domácí zvířátka (králíky, ovce, kozy, prasátka nebo koníka). Všem se u zvířátek moc líbilo.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zoopark Zájezd
V sobotu 14.5.2022 navštívily děti Zoopark Zájezd a zažily den plný her, smíchu a radosti. Po snídani 5.RS zabalila své batůžky a mohlo se vyrazit. Děti se tak těšily, že se vyjelo o něco dříve. Proto jsme ještě, při průjezdu Kladna, navštívili tramplolínový park na Sletišti. Poté jsme se již společně všichni přesunuli ke zvířátkům do zoo. Děti byly nadšené a důkladně si prohlédly všechny obyvatele této rodinné zoo. Ke každému zvířátku jim byl přečten komentář. Nejvíce času jsme však strávili u opic a surikat. Po obědě v "trávě" jsme se společně přesunuli do další části zooparku. Tam jsme viděli komentované krmení velbloudů, svezli jsme se na poníkovi Cipískovi, zaskákali si v nafukovacím hradu a malou Natálku nechali profesionálně kresbou na obličej proměnit na kočičku. Náš další přesun byl do Slaného. Tam jsme navštívili dětské hřiště v lesoparku Háje. Když jsme si vše pořádně užili, koupili jsme si k večeři gyros a vydali se zpět do domova. Akce byla úžasná a všichni si ji moc užili.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BŘEZEN 2022
In-line brusle
První paprsky sluníčka nás vylákali ven na in-line brusle. Hurá, nezapomněli jsme to, radovaly se děti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ÚNOR 2022
Příprava jablečného salátu
Děti pomáhaly při přípravě jablečného salátu a rohlíčků z listového těsta. Všem moc chutnalo.
 
 
 
 
 
 
PROSINEC 2021
Štědrý den
A je to tady. Ježíšek na nás nezapomněl a proto jsme všichni našli pod stromečkem mnoho hezkých dárků. Nevěděli jsme, který otevřít dřív a těšíme se na další dny, kdy si se všemi hračkami pořádně pohrajeme. Krásné Vánoce všem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pečení

Děti z 5. skupiny si upekly linecké vánoční cukroví. Bylo moc dobré. Vanesska musela bránit svým tělem, aby ho kluci nesnědli.

 
 
 
 
 
 
Vánoční výzdoba
Vánoce se blíží, proto jsme se rozhodli udělat vánoční výzdobu a zároveň i ozdobit vánoční stromeček. Naší 5.RS jsme si vyzdobili moc hezky a doufejme, že nám Ježíšek přinese hodně krásných dárků. Už se nemůžeme dočkat.
 
 
 
 
 
 
 
Martinovy 9. narozeniny
18. prosince oslavil Martin své 9. narozeniny. Moc si přál sportovní ledvinku. Oslava proběhla v pohodové atmosféře. Užili jsme si i dobré pohoštění a mnoho zábavy.
LISTOPAD 2021

Oslava – Natálka

Dne 19.11.2021 se na naší rodinné skupině odehrála oslava 4. narozenin naší nejmenší členky Natálky. Oslava byla pestrá na dobroty a zábavu. Opět bylo plno srandy a tance. Natálka dostala krásné a užitečné dárečky a vše jsme si moc užili a den nám krásně utekl.

 
 
 
 
 
 
 
ŘÍJEN 2021
Oslava
Dne 17.10.2021 se u nás na skupině odehrála doslova obří oslava. Tancovalo se, zpívalo, jedlo a také hodně pilo. Oslavenec Nicolas slavil už 12 let. Druhý oslavenec Lukáš slavil též narozeniny 7 let a do toho ještě svátek. Kluci dostali krásné a užitečné dárky. Také děkujeme ostatním dětem za účast a klukům ještě jednou gratulace.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tvoření 
Dne 14.10. jsme společně s dětmi malovali obrázky na téma "Kouzelný podzim". Dětem se malování moc líbilo, celou dobu nás provázel úsměv na tváři a dobrá nálada. Nejvíce však pocit, že naše obrázky půjdou k lidem, kterým udělají radost největší. Jedná se o klienty zařízení Garc Kladno a Alma Mater Nové Strašecí.
 
 
 
 
 
 
 
Zoo Plasy
Zoologická zahrada v Plasích, byla tento sluneční den - 2.října.2021, pro nás jako stvořená. K vidění byla snad všechna zvířata, která využila jeden z poslední teplých dní. Nemohli jsme se vynadívat nejen na lvy, tygry, ale krásná byla i puma a lehvart. Legrace byla s lemury a opicemi. Na konci prohlídky jsme si dopřáli vynikající zmrzlinu. Prožili jsme krásný den.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZÁŘÍ 2021
Hra Twister
Dne 25.9.2021 jsme s dětmi na naší skupině hráli společenskou hru Twister. Hra byla velice zábavná a prověřila, jak si děti vedou s rozeznáním barev a částí těla. Děti se trošku víc zapotily a protáhly. Byla u toho i  velká sranda.Velké překvapení zábavné soutěžní hry bylo, že to vyhrála skoro 4 letá Natálka a porazila tak o dost starší děti.
 
 
 
 
 
 
 
Dětský den
Naše 5.RS se zůčastnila 4.9.2021 Dětského dne v obci Nový Dům. Vřele nás přijali a celé odpoledne jsme si pořádně užili.
    Vyzkoušeli jsme si tvořit obrovské mýdlové bubliny, střílení z luku, chodit na chůdách, cvrnkat kuličky, unavit boxovací pytel, ale velkým lákadlem byl také skákací hrad. Na závěr jsme si užili hasičské auto, ve ktrerém jsme se mohli svést, posedět za volantem a nakonec i stříkat z hadice.
   Za pozvání a milé pohoštění moc děkujeme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SRPEN 2021

Cesta do Praskoles

Sobotní den 7.8. jsme měli odvést kluky Nikolase a Lukáše na letní tábor v Praskolesích. Nebyla ani zima ani horko, zkrátka krásný den na výletování.
Cestu tam jsme si zpestřili návštěvou malé farmy pana Jaromíra Tatýrka, který chová převážně drůbež. Děti si zde mohly pochovat malá kuřátka, viděly také husy, kachny, krůty a seznámily se také s prasátky a býky. Děti jsou velmi zvídavé, a proto měly spousty otázek, které byly pro radost dětí zodpovězeny. Na farmě si děti mohly ještě pohladit psy, kteří celou farmu hlídají.
Kluci se už nemoli dočkat tábora a tak jsme poděkovali, hezky se rozloučili a vydali se do Praskoles.
Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Novém Domě na zmrzlinu a pohráli si na dětském hřišti. Celodenní výlet se moc povedl a večer děti usínaly plné dojmů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČERVENEC 2021

Výlet do Nižboru (24.07.2021)
Byl horký letní den a naše 5.RS se vypravila vykoupat v řece Berounce v Nižboru.
Počasí přálo a tak ani nevadilo, že není úplně čistá a krásně jsme si zaplavali.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Výlet do Kladna na trampolíny (19.7.2021)
Kladno Sletiště nabízí spousty možností se vydovádět. Naše RS si vybrala trampolíny, kde jsme se pořádně vyskákali a zkusili nějaké akrobatické kousky. Bylo to moc hezké odpoledne.

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2021

Vojta narozeniny

Dodatečně jsme 12.6. oslavili Vojtovi 6 narozeniny. Velké přání Vojty bylo dostat fotbalový míč.
Po oslavě jsme ho šli hned vyzkoušet. A góly padaly sami.

 

 

 

 

 

 

KVĚTEN 2021

Poděkování za nový gauč

Děkujeme kamarádům za nový gauč na naší skupinu. Všichni se tam vejdeme a to je moc fajn.
 
 
 
 
 
Výlet za syslem a kuřátky

V neděli jsme si udělali výlet do Mladé Boleslavi do Radouče. Navštívili jsme syslí louku, přirozenou lokalitu ohroženého sysla. Děti byly poučeny, že nemají hlodavce krmit. Navštívili jsme i farmu s kuřaty chovanými pro maso. Majitel Tomáš Jelen dětem ukázal, jak chov vypadá a děti si mohly prohlédnout kuřata různého stáří a nakrmit je. Při návratu jsme se zastavili v Mělníku na prohlídce nutrií a na zmrzlinu. Byl to moc hezký den.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DUBEN 2021

Vybarvování

Zúčastnili jsme se projektu Terezy Maxové ve spolupráci se Silky Gang a vybarvovali jsme omalovánky, které nám poskytli.

 

 

 

 

Výroba donutů

S tetou Veronikou jsme si upekli donuty a posypali jsme je čokoládou a polili polevou. Byli moc dobré, na nikoho cizího nic nezbylo.

 

 

 

 

 

 

BŘEZEN 2021

Vanesska a Helča slaví narozeniny
Krásný den na oslavení Vanessčiných ( 10 ) a Helčiných ( 11 ) narozenin. Dárky se moc líbily.
Po pohoštění se jen zaprášilo. A už jsme zase o rok starší.

 

 

 

 

 

 

 

PROSINEC 2020

Vánoce

Děti si užily krásné vánoční svátky a pod stromečkem našly hromadu nádherných dárků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oslavy Martínek a Natálka

19. prosince jsme uspořádali oslavu k narozeninám Martínka (8 let) a k svátku Natálky. Oslava byla perfektní, děti si zatancovaly, dobře se najedly a dostaly krásné a užitečné dárečky.

 

 

 

 

LISTOPAD 2020

Oslava narozenin - Natálka

V listopadu jsme uspořádali oslavu 3. narozenin naší malé Natálky. Nachystali jsme spoustu dobrot a k tomu jsme měli nádherný dort. Všichni kamarádi i tety přejeme Natálce vše nejlepší.

 

 

 

ŘÍJEN 2020

Puzzle

Čekání na Večerníčka jsme si zpříjemnili skládáním puzzle. Vítězem se staly všechny děti. Už se těšíme na další skládání.

 

 

 

 

ZÁŘÍ 2020 

Pečení bábovky

19.9. jsme dostali chuť na něco sladkého a proto jsme se rozhodli, že si upečeme domácí mramorovou bábovku. Každý přiložil ruce k dílu. Sice kuchyně vypadala jak po bitvě, ale dílo se podařilo a všichni si moc pochutnali.

 

 

 

 

 

Náramky z korálků

Dne 13.9.2020 jsme s dětmi na skupině tvořily náramky z korálků na přání. Děti mohly vytvářet korálky buď pro sebe, své kamarády a nebo třeba pro hodné tety. Tvoření dětem šlo od ruky a moc je to bavilo. Výsledkem byly nádherné barevné korálky (většinou se jmény) a radost, která byla vidět na jejich tvářích.

 

 

 

Nohejbal
6. září se 5.RS rozhodla, že uspořádá pro DD nohejbalový turnaj. Vznikly dvě skupiny, holčičí a klučičí tým. Odpoledne bylo plné emocí a smíchu. Počasí nám přálo a atmosféra byla super. Vítězové byli odměněni a poražení se těší na odvetu.
 
 
 
 
 

KVĚTEN 2020

Křivoklátské lesy
Dne 2.5.2020 jsme vyrazili, společně s 1.RS, na výlet do našich Křivoklátských lesů.  Prošli jsme si naučnou stezku,  nabyli jsme mnoho nových vědomostí z fauny a flóry a užili mnoho zábavy na lesních hřištích. Po celou dobu se vedle nás tyčil hrad Křivoklát. Odměnou za krásné odpoledne byla výborná zmrzlina.

 

 

 

 

 

DUBEN 2020

Rozloučení s Monikou

Dnes pro 5.RSK i pro celý dětský domov nastal smutný den. Zítra nás opustí naše Monča, která tady s námi strávila mnoho hezkých let. Přechází do nového DD v Berouně. S Monikou jsme se hezky rozloučili, popřáli hodně štěstí a mnoho nových kamarádů. Dali jsme si něco na zub a přiťukli dětským šampusem. Na závěr jsme si krásně zatančili na Moničiny oblíbené písničky. Monice ještě jednou přejeme, aby se jí v Berouně moc líbilo.

 

 

 

 

Svatba Kláry a Standy

I v období koronaviru se nenudíme. Rozhodli jsme se, že si zahrajeme na „svatbu“. Mezi dětmi jsou hezké vztahy a náš Standa si velmi rozumí s Klárkou ze 4. RSK, a proto se rozhodli uzavřít manželství. Za svědky jim šli Jula a Sabina. Jako oddávající se osvědčila Míša, která již oddávala předchozí den (Julu s Natálkou). Svatba byla se vším všudy, svatební pochod, prstýnky a nakonec i první manželské políbení. Pozvaní hosté si krásně zatančili při svatební diskotéce.Manželům přejeme hodně štěstí v životě a všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne. 

 

 

 

 

PROSINEC 2019

Štědrý den

 

 

 

 

 

 

ČERVEN 2019

Pohádkový den na Smečně

Dne 8. 6. 20019 jsme se zúčastnili dětského dne ve Smečně. Pro děti byla připravena procházka pohádkovým lesem. V lese bylo rozestavěno několik stanovišť s pohádkovými bytostmi, se kterými děti plnily různé úkoly. Po skončení procházky jsme se přesunuli do přírodního divadla, zde jsme shlédli divadelní představení. Děti byly z programu nadšené a při plnění úkolů velice šikovné.

 

 

 

 

 

 

Chůze s knihou na hlavě

Tato aktivita se opravdu povedla. Všichni jsme při plnění úkolů zažili spoustu legrace a moc se nasmáli. Děti byly skvělé, všichni se navzájem povzbuzovaly, tleskaly a pomáhaly si. Po skončení aktivity jsem musela dětem slíbit, že si tuto soutěž ještě někdy zopakujeme.

 

 

 

KVĚTEN 2019

Zdobení vaflí

Děti byly dnes veselé. Co bylo příčinou jejich veselosti? Děti se naučily zdobit vafle. Děti se při zdobení snažily dostat na vafle co nejvíce sladkostí, protože si je pak mohly sníst. Tleskáním a povzbuzováním vytvořily úžasnou atmosféru. Po skončení soutěže si každý nazdobil ještě jednu vafli.

 

 

 

 

 

Šplh

Děti si akci užily, některým šel šplh lépe a některým hůře, ale všechny se snažily dosáhnout cíle.  Ostatní děti je při tom povzbuzovaly jako o závod ….tleskaly, skandovaly jména. Akce se opravdu vydařila, užili jsme si spoustu legrace a děti si protáhly tělo.

 

 

 

 

 

DUBEN 2019

Zámecká cesta

Během slunečného odpoledne jsme si vyrazili na krásnou pěší procházku zámeckou cestou. Cíl byl jasný, poznávat jarní přírodu a být s kamarády. Za odměnu jsme si vychutnali výbornou zmrzlinu v cukrárně.

 

 

 

Kino Hutník

V sobotu odpoledne jsme se vydali na dětské předstvavení do Kina Hutník - Jak vycvičit draka 2 ve 3D. Příběh se nám moc líbil. Draky máme moc rádi a všem jsme drželi palce. Děkujeme za krásné představení. 

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Dětský domov -  312 517 921

Mateřská škola - 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s