Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Mateřská škola

Mateřská škola byla zapsána do rejstříku škol a školských zařízení s účinností 7. 8. 2013. V mateřské škole je umístěno celkem 13 dětí. Jedná se o děti z okolí z běžných rodin i děti z dětského domova. Vzděláváme podle  RVP PV, název programu: „Dráček v Zámečku“, č.j.280/2014

Z našich aktivit MŠ

  • Konečně! Naší školku zasypal sníh. Radost v očích dětí byla veliká. Děti využily sněhu ke stavění prvního letošního sněhuláka, koulování a zimním hrám. Děti koulely koule všech velikostí, jen se nesmí zapomenout na nos a knoflíky. Sněhuláka děti pojmenovaly podle krásné pohádky Ledové království – Olaf. Vyvrcholením sněhových radovánek byla i koulovaná s paní učitelkami.

    Všichni pevně doufáme, že sněhulák a hry nebudou i poslední.

  • Blíží se nám zimní počasí, a proto se v pondělí 13. 11. 2017 děti z MŠ Ledce vydaly uzamknout les a zahrádku pomocí lampionků a básničky, kterou se naučily. Uzamknutí lesa a zahrádky jej chrání před nezvanými hosty a chrání lesní zvířátka, broučky, skřítky a lesní bytosti proti zimě a nachlazení. Děti pilně chodily od stromu ke stromu, aby uspaly každičký kousek lesa. Dětem bylo velice líto uspat zahrádku, protože si na ní v teplém počasí užijí spousty zábavy a moc rády si na ni hrají, ovšem hraní vystřídá sáňkování, bobování a stavění sněhuláků, proto se nakonec děti rozhodly, že zahrádku uzamknou.

  • I v letošním roce probíhá v naší školce cvičení jógy s paní Andreou lektorkou externí agentury Mandala - Centrum energetické rovnováhy Kladno.

    Cvičení jógovými technikami vychází z přirozených pohybů nejrůznějších zvířat, ptáků i hmyzu. Děti si rozhýbávají tělo prostřednictvím poloh a pohybů, se kterými se setkávají všude kolem nás. Cvičení je propojeno s dýcháním a uvolněním a tak může tělo i duch pracovat ve vyvážené harmonii. Proto takové cvičení působí současně na správné držení těla, sílu, pružnost, rovnováhu, soustředěnost, sebevědomí i vůli. Je doporučována neurology jako vhodné cvičení pro děti hyperaktivní anebo naopak hypoaktivní. Jóga navíc dětem pomůže lépe navazovat vzájemné vztahy a čelit stresovým situacím.

  • skm c22718031213170

  • V rámci masopustních dní se v naší MŠ konal masopustní karneval, který byl plný zábavy, her, diskotéky a občerstvení. Poznáte, za jakou masku děti byly převlečeny?

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Tel.: 312 589 865

 

Elektronická podatelna:

 DDLKL(zavináč)kr-s.cz

 

Pro sdělení neúřední povahy využijte e-mail:

info(zavináč)ddledce.cz

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s

Ze srdce děkujeme