Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Domovy tančí

domovytanci 

 

 

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Domovy tančí 2014

Stává se již hezkou tradicí, že začátkem měsíce listopadu se slánské Městské centrum Grand promění při společenské akci „Domovy tančí“ v jeden velký taneční parket. I letos se zde uskutečnilo v režii Dětského domova Ledce taneční klání, kdy své dovednosti v tanci i výtvarné činnosti zúročili při třetím ročníku kluci a děvčata ze čtrnácti dětských domovů Česka -  Jablonného v Podještědí, Kašperských hor, Vrchlabí, Nové Vsi u Chotěboře, Krnska, Vizovic, Semil, Zruče nad Sázavou, Žatce, Dolních Počernic, Maštova, Dlažkovic, Unhoště a pořádajícího DD Ledce. 

 

 

Tančilo se v kategorii country tance, tanec se šátkem, Solo Duo, moderní tanec, HIP HOP, Open kategorie. Absolutním vítězem pro rok 2014 se stal osmnáctiletý Jaroslav Lambor z Vizovic se sólovým tancem „Conterporrary“.  

fotobuttonsHlavní organizátorkou obou soutěží - taneční i výtvarné, je studentka pedagogické fakulty Jana Ruszó ze Slaného, která lektorsky celoročně vede volnočasové kroužky tance v Dětském domově v Ledcích.

„Přijely soutěžící týmy ze čtrnácti dětských domovů a soutěže se zúčastnilo ke stovce tanečníků, někteří tančili i vícekrát. Věk účastníků soutěže byl od čtyř do osmnácti let a bylo předvedeno porotě i přítomným divákům pětadvacet vystoupení v pěti kategoriích,“ za pořadatelský tým uvedla Jana Ruszó a doplnila, že účast na letošním ročníku byla vysoká. Akce proběhla velmi dobře a je potřeba pochválit nejen přípravu ze strany pořadatelů, ale i samotné mladé účastníky a jejich doprovod.  
Přehlídka tanečních souborů byla už podruhé spojena s výtvarnou soutěží pod názvem „Milujem a malujem: to co nás baví a to co máme rádi“! Ve společných pracích se výtečně umístilo Jablonné v Podještědí a v jednotlivcích Renata Sztojková z Ledec.
Nad letošní soutěží převzal záštitu hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera. Osobní účastí podpořil samotné soutěžící statutární zástupce hejtmana a náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Milan Němec, MBA. V mladé porotě byl i herec Richard Trsťan.
Všechny týmy dostaly upomínkové dárky, diplomy a pozvání do Slaného na příští, v pořadí již čtvrté setkání „Domovy tančí“. 

Všechno o soutěži najdete zde                                                                                             

 

10688105 753299814737065 2979631228236109010 o

 

 

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s