Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Facebook

Návštěvy

TOPlist

Domovy tančí 2016

Již popáté jsem byl unešen z atmosféry, z dětí i z dospěláků při taneční soutěži „Domovy tančí“. Velká poklona patří především Janě Ruszó za přípravu a průběh soutěže. Poděkování za skvělou reprezentaci patří i dětem, které udělaly radost nejen sobě, ale i nám, kteří se o jejich dušičky zajímáme a podporujeme je:-) Děkujeme mnohokrát paní Lence Plodrové za kostýmy pro naše soutěžící, Richardovi Trsťanovi a Martině Hudečkové za roli VIP porotců.         Mgr.Roman Pejša - ředitel

Nabídka pro všechny sporťáky

Za symbolický poplatek (50 Kč / osoba) máte možnost využít naše nové báječné MULTIFUNKČNÍ HŘIŠTĚ.
Rezervujte na telefonním čísle 724 760 814. Těšíme se na Vás.

 

Domovy tančí 2015

Stává se již hezkou tradicí, že začátkem měsíce listopadu se slánské Městské centrum Grand promění při společenské akci „Domovy tančí“ v jeden velký taneční parket. Čtvrtý ročník soutěže pro děti z dětských domovů napříč republikou (Ledce, Vysoká Pec, Mašťov, Vrchlabí, Dlažkovice, Česká Kamenice, Žatec, Dolní Počernice, Litoměřice, Nová Ves u Chotěboře) přivedl na parket desítky pilných a talentovaných dětí, které předvedly svá vystoupení. Šikovní kluci a holky dokáží svým tanečním uměním přilákat do slánského sálu rok od roku i řadu významných osobností. V po rotě už tradičně nechyběl herec Richard Trsťan, ceny předávala herečka Nela Boudová a pozvání přijaly i osobnosti ze světa politiky. Letošní ročník se konal pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery, místopředsedy Poslanecké sněmovny Ing. Jana Bartoška a poslankyně Mgr. Bc. Pavly Golasowské, DiS. Podívanou si nenechal ujít starosta Slaného Ing. Pavel Zálom. Absolutním tanečním vítězem se stala letos skupina "Čardáš" z DD Dlažkovice. Speciální cenu získal scénický tanec Stínohra v podání dětí z domova z Vysoké Pece.

Součástí taneční soutěže byla i tentokrát výtvarná část „Milujem a malujem“. Nejpovedenější obrázek s taneční tematikou nakreslil Václav Parovinčák z DD Vrchlabí. Druhé místo putovalo do spolupořádajícího dětského domova v Ledcích Michalu Lackovi a cenu organizátorky soutěže Jany Ruszó si do Vysoké Pece odvezla Gabriela Samušová. Všechny týmy dostaly upomínkové dárky, diplomy a pozvání do Slaného na příští, v pořadí již páté setkání „Domovy tančí“.

Číst dál...

Ledce plné světélek 2015

Již počtvrté jsme rozsvítili naše světýlka během procházky potemnělou vesnicí. V našem Zámečku Šternberk jsme promítli pásmo pohádek. Nechybělo ani malé občerstvení. Prostě pohoda, klídek :-)

Léto 2015 na Sosni

V týdnu od 9. 8. do 16. 8. 2015 se děti z DD Ledce zúčastnily letního pobytu v rekreačním středisku Soseň u Jesenice. Děti hrály míčové hry, ping-pong, navštívily koupaliště v Rakovníku, jely na kole poznávat kraj Jesenicka, prohlédly si město Rakovník, navštívily hrad Krakovec, kde vyslechly od kastelána historickou přednášku o hradě, kde se natáčely pohádky „Ať žijí duchové“ nebo „Princ a Večernice“. Několik odvážných dětí dokonce na hradě při „puťáku“ přespalo. Opomenout se nedá ani koupání v rybníku v Jesenici a v bazénu v rekreačním středisku. Nedílnou součástí bylo i opékání buřtů a kvízové otázky ze znalostí z oblastí přírody, zeměpisu a pohádek. Celý týden se velmi povedl a i počasí bylo nadprůměrně skvělé.

fotogalerie

Jarní pobyt ve Vysokém Poli

Ve dnech 7.až 11.5.2015 jsme pobývali v rekreačním zařízení Vysoké Pole u Svitav. Navštívili jsme zámek Litomyšl, hrad Bouzov, Mladečské jeskyně a rodný dům Bedřicha Smetany. Nechyběly procházky do přírody, táborák, sportovní hry a filmový večer. Pozorovali jsme daňky na dančí farmě.

fotogalerie

Masopustní veselí v Ledcích

Díky nezištné spolupráci Obecního úřadu Ledce, Sboru místních hasičů a dětského domova se 14.2.2015 již potřetí konalo Masopustní veselí v Ledcích. Po tradičním průvodu od dětského domova na náves se před obecním úřadem podávalo občerstvení - domácí jitrnice, preclíky, koblihy a teplý čaj. Sobotní valentýnské odpoledne se náramně vydařilo.

Ledce plné světélek

V sobotu 15. listopadu 2014 jsme společně s Obecním úřadem Ledce uspořádali lampiónový průvod. Na fotografiích jsou děti po příchodu do naší školy a čekající na promítání Krkonošských pohádek :-)))

 

Domovy tančí 2014

Stává se již hezkou tradicí, že začátkem měsíce listopadu se slánské Městské centrum Grand promění při společenské akci „Domovy tančí“ v jeden velký taneční parket. I letos se zde uskutečnilo v režii Dětského domova Ledce taneční klání, kdy své dovednosti v tanci i výtvarné činnosti zúročili při třetím ročníku kluci a děvčata ze čtrnácti dětských domovů Česka -  Jablonného v Podještědí, Kašperských hor, Vrchlabí, Nové Vsi u Chotěboře, Krnska, Vizovic, Semil, Zruče nad Sázavou, Žatce, Dolních Počernic, Maštova, Dlažkovic, Unhoště a pořádajícího DD Ledce. 

Číst dál...

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

Dětský domov -  312 517 921

Mateřská škola - 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s