Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Události roku 2008

2.-8.únor 2008
– Spolu se slánskou školou jsme odjeli 2. února na ozdravný pobyt do Albrechtic v Jizerských horách. Čím více jsme se blížili k cíli naší cesty, tím více jsme měli pochybnosti o využití našich sportovních bobů. Spíše jsme měli obavy, že budeme chodit jen na samé vycházky do jarní přírody. Ale nakonec dopadlo vše nad očekávání. A když jsme zdárně vyřešili i naše ubytování, mohli jsme si dosyta užívat alespoň zbytků sněhu, který ležel na blízkém kopci. Také jsme obdivovali sjezdovku, která končila přímo v Albrechticích. Jeden den jsme věnovali i výletu do nedalekého Jablonce nad Nisou. Pobyt jsme zakončili nefalšovaným karnevalem. Celý týden jsme si opravdu suprově užili a už se všichni těšíme na příští rok. Vyrazíme do hor totiž znovu!

 

20.únor 2008
– Dočkali jsme se nového vozu. Ford byl vystřídán značkou Peugeot.

 

23.únor 2008
- Karneval v Ledcích
Kdo by 23. února navštívil Dětský domov v Ledcích, mohl by se vyděsit, když by na něj zpoza rohu vyskočil lupič, bojovník kmene Zulu, policista, strašidlo, černokněžník a další z mnoha masek, které si děti s pomocí svých tet a strýců připravily pro tradiční karneval. Ten začal úderem třetí hodiny přehlídkou masek. Pokračoval různými soutěžemi, největší veselí vyvolalo vzájemné krmení jogurty, kdy „krmič“ i jedlík měl zavázané oči. Soutěžící putovali do sprch a oděv do pračky. Stejnou legrací byla chůze po plechovkách s fazolemi. Následovala diskotéka, kde děti uplatnily vrozený smysl pro rytmus. Současně s karnevalem probíhala výtvarná soutěž v kreslení jarních motivů. Zdárná akce skončila v podvečer.
Jaroslav Kroufek

 

30.dubna 2008
- V Ledcích se střílelo !
O čarodějnicích 30. dubna se v Ledcích zuřivě střílelo. Nikoli po pachatelích závažného trestného činu, ale po modelu lodi postaveném dětmi z Dětského domova. Ředitel Dětského domova v Ledcích Roman Pejša zorganizoval ve spolupráci s klubem lodních modelářů Merrimack „námořní bitvu“. U té jsem jako redaktor modelářského měsíčníku RC revue a zprostředkovatel nemohl chybět. Boje se zúčastnilo, kromě lodě z „děcáku“, dalších šest rádiem řízených modelů klubu Merrimack. Jeho členové stavějí rádiem řízené makety válečných lodí z doby občanské války Severu proti Jihu až po současné nejmodernější. Nestačí jim, že modely pouze jezdí, ale vybavují je dalšími efekty, zvukovými, světelnými a zejména pyrotechnikou, ale i miniaturními televizními kamerami, aby mohli sledovat dění na hladině. Modely, jejichž stavba vyžaduje řádově stovky hodin práce, stavějí z různých materiálů, dřeva, překližky, plastů a sklolaminátů. Nejpilnější členové dokáží postavit i dvě lodě za jeden rok. Pohon zajišťují elektromotory napájené z akumulátorů. Hmotnost lodí je i dost přes 10 kg. Pro velké akce připravují scénáře bitev, nechávají se inspirovat skutečnými historickými událostmi, nebo popustí uzdu vlastní fantazii. Občas nějaká doslouživší loď skončí v plamenech za jásotu diváků. Některé z lodí jsou přímo plovoucími bateriemi zábavné pyrotechniky. Modeláři úzkostlivě dbají na bezpečnost svoji, diváků i životního prostředí. Někteří si vybírají předlohy velmi neobvyklé. Ke každé mají podrobnou dokumentaci elektroinstalace, protože při délce kabelů desítek metrů to je nutností, stejně tak i jejich přehledné uspořádání. Jak vypadá vnitřek „naládované“ malé lodi můžete posoudit z fotografie.
V Ledcích vyplul na hladinu remorkér Šternberk, na jehož palubě byli „teroristé“. Postupně na něj útočily všechny lodě, až se „teroristé“ po marném boji vzdali a jejich loď byla eskortována do přístavu. Dětem lezly oči z důlků a jak jsem si všimnul, nejen jim. Celá akce proběhla úspěšně ke spokojenosti hojných diváků a modelářů. Vyšlo dokonce i počasí. Všichni se těší, že si nějakou „bitvu“ opět zopakují. Příště v Ledcích nějakou loď doopravdy potopí. Poděkování za tuto akci patří kromě modelářům z Merrimacku i místním rybářům a obecnímu úřadu v Ledcích, kteří povolili uspořádat tuto akci na místním rybníku.
Jaroslav Kroufek

 

25.května 2008
– Den plný zábavy a her – Praha. Byli sme pozváni na akci, kterou pořádala Y. Blanarovičová.


28.května 2008
– Den otevřených dveří – Krajský úřad Středočeského kraje - Praha

 

28.května 2008

– Prohlídka automobilky – Mladá Boleslav

 

29.května 2008
– Fotbalové utkání v rámci turnaje „Kopačky drogám!“ Stochov- Ledce

 

30.května 2008
– Plamínková slavnost – dětský den v DD Ledce

 

7.června 2008
– Sportovní hry – Příbram
Několik našich dětí velmi úspěšně reprezentovalo Ledce na celorepublikových sportovních hrách. Po návratu je čekalo slavnostní poděkování od pana ředitele.

 

14.června 2008
– ZOO Ústí nad Labem – akce sponzorovaná OBI ČR a.s.

 

14.června 2008
– Dětský den v Žatci
Byli jsme pozváni našimi kamarády do Dětského domova v Žatci, kde jsme si s nimi užili super den!

 

17.června 2008
– Školní výlet – Praha (hvězdárna, Petřín)

 

25.června 2008
– Finále fotbalového turnaje „Kopačky drogám!“ – Družec

 

28.června 2008
– Romské slavnosti v DD Ledce – 2.ročník

 

 

20.září 2008
– Nohejbal – Slaný


1.září 2008
– Začátek školního roku 2008-2009

 

7.prosince 2008
- Předvánoční posezení
Sedmého prosince se v Hejtmanském dvoře konala tradiční předvánoční besídka dětí, zaměstnanců a přátel Dětského domova Ledce. Na besídku se děti připravovaly od začátku listopadu, pilně se učily básničky, nacvičovaly tance a další vystoupení, odměněná potleskem. Mezi dětmi rejdili hodní čerti a čertice. Při vystoupení taneční skupiny Petry Lukešové NIFERTITI nikdo ani nedutal během ukázky břišních tanců. Nakonec si je i dva odvážlivci, zvláštní, že pouze kluci, s lepými děvami vyzkoušeli. Při tancování a jiném rejdění vyhládne, chutné občerstvení připravili mistři kuchaři z Hejtmanského dvora. Nakonec dostaly děti od čertů a čertic dárečky. Jen nerady se vracely domů se štěstím zářícíma očima. Za vše patří dík sponzorovi, firmě CETELEM.

 

21.12.2008

- Muzikál KUDYKAM Hapky a Horáčka

více na těchto stránkách http://www.musical.cz/zpravy/praha/kudtisk/

 

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s