Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Události roku 2007

2.února 2007
– zhlédli jsme extraligové utkání v ledním hokeji Kladno – Třinec. Hlasivky jsme nešetřili a snad jsme i dobře drželi palečky, poněvadž nakonec vše dopadlo pro naše barvy výborně (Kladýnko zvítězilo 3-2 po samostatných nájezdech).


9.února 2007
– účast v soutěži ve vybíjené v Kladně


17.-23. února 2007

Ve spolupráci se ZŠ Slaný jsme prožili úžasných šest dní na horách (Petrova bouda ve Špindlerově Mlýně) – z našeho DD zde bylo 13 dětí a ze Slaného 5.

 

16. březen 2007

V pátek 16.března jsme shlédli divadelní představení „Planeta opic“.

 

31. březen 2007

V sobotu 31.března jsme se zúčastnili turnaje ve stolním tenise v Novém Strašecí.

 

22. březen 2007

Ve čtvrtek 22.března jsme se zúčastnili plaveckých závodů v Tuchlovicích

 

4. duben 2007

– účast na turnaji ve stolním tenisu, který pořádala ZŠ Slaný Nikola Červeňáková ve své kategorii zvítězila!!!

 

24. duben 2007
– náš dětský domov pořádal Den Země. Všichni žáci naší školy pod vedením paní učitelek vzorně uklidili prostory kolem dětského domova.

 

25. duben 2007
– florbalový turnaj ve Slaném


27. duben 2007

– jsme se zúčastnili v Sazka Aréně v Praze tradičního koncertu.


28.duben – 4.květen 2007
– Dětský domov Ledce se prezentoval vlastní výstavou v prostorách knihovny ve Slaném.


2.květen 2007
– jsme pořádali nohejbalový turnaj, ve kterém jsme získali 2.místo.


10.květen 2007
– proběhlo školní kolo atletických závodů SHM.
– uspořádali jsme také pro učitelský sbor ZŠ Smečno Den otevřených dveří.


15.květen 2007
– jsme se zúčastnili okresního kola SHM v Kladně.


18. - 22.květen 2007
– účast na Olympiádě dětských domovů v Solenicích


23.květen 2007
– přehazovaná v Kladně
- okresní kolo SHM v Kolíně


31.května 2007
– na pozemku dětského domova vyrostla nová stavba – tee pee (čti: tí pí)


1.červen 2007
- jsme pořádali Den otevřených dveří. Na návštěvu k nám zavítal např. místní pan starosta s manželkou, ale přijeli se podívat i žáci ze slánské základní školy se svými učitelkami.


3.červen 2007
– Letecký den
– také jsme navštívili muzikálové představení „Golem“ v Praze


8. - 10.červen 2007
– Sportovní hry v Příbrami, náš dětský domov skvěle reprezentovala Vlasta Rakašová!


14.červen 2007
- jsme uskutečnili školní výlet do Hřenska. Jeli s námi i kamarádi ze školy ve Stochově. Celý den jsme měli krásné počasí i skvělou náladu. Výlet se moc povedl!


20.červen 2007
– se konala v prostorách naší školy beseda s příslušníky Městské policie.


19.červenec 2007
Hejtman Středočeského kraje Petr Bendl 19. července zavítal do Dětského domova v Ledcích, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj. Doprovázel jej ředitel Kanceláře Asociace krajů České republiky RNDr. Jiří Mašek, CSc, která dětskému domovu darovala počítače, vyřazené při obměně výpočetní techniky. Dar, skládající se kromě počítačů ze serveru, tiskárny a faxu, poslouží k dokompletování počítačové učebny tak, aby každý žák mohl pracovat na svém počítači. Vzácná návštěva si prohlédla vnitřní prostory Dětského domova, Základní školy a Praktické školy. Byla příjemně překvapena úpravností kontrastující s vnějším vzhledem historických budov. Pan hejtman zcela neformálně pohovořil s dětmi, které jej na závěr obdarovaly vlastnoručně vyrobenými dárky.


14.srpna 2007
Již podruhé v krátké době jsme se setkali s hejtmanem Středočeského kraje Petrem Bendlem. Tentokrát projížděl kolem dětského domova 14. srpna na koni Jasánkovi v rámci putování po Středočeské koňské stezce. Na pana hejtmana jsme se opravdu vyparádili. Děti v čele s panem ředitelem přivítaly pana hejtmana v cikánských převlecích. Petr Bendl se svojí jezdeckou skupinou byl očividně překvapen. Nabídli jsme vlastnoručně napečené pravé cikánské placky, na kterých si všichni pochutnali. Angelika S. si poté zahrála na věštkyni a panu hejtmanovi z ruky vyčetla, že jej čeká dlouhý spokojený život a rovněž řekla, že vidí zcela novou fasádu našeho dětského domova…
Pak už byl jen čas panu hejtmanovi zamávat a popřát šťastnou cestu.


3.9.2007
V pondělí 3.září 2OO7 byl i v naší škole zahájen nový školní rok. Děti i členy pedagogického sboru přivítal v krátkém projevu pan ředitel. Škola oproti minulému školnímu roku prošla výraznou změnou. Bíle vymalované prostory byly vystřídány veselými barvami. V právě začínajícím roce zasedne do lavic ve čtyřech třídách celkem 26 žáků. Na děti se těší čtyři paní učitelky, jeden pan učitel a dvě asistentky pedagoga.


6.říjen 2007
Invaze bobrů v Ledcích
První jedinci se objevili v pátek 5. října. Více než stovka dorazila do Ledců Šternberka v sobotu 6.října. Nejednalo se o pracovitá a šikovná zvířátka, ale pracovníky OBI s bobrem ve znaku. Vedení OBI ČR si vzalo patronát nad Dětským domovem v Ledcích. Věnovalo materiál a pracovní síly svých zaměstnanců. Ti se s elánem „bobrům“ vlastním pustili do vnějších a vnitřních úprav. Bylo slyšet i němčinu, když si vedení, včetně generálního ředitele OBI ČR pana Andrease Sandmanna, navléklo pracovní rukavice a chopilo se nářadí. Nevábné sololitové obložení stěn vyměnili za voňavé palubky, natřeli zárubně dveří, radiátory, vnitřek zkrášlili květinami. Před Dětským domovem vyrostly lavičky nové obrubníky chodníků lemované vysázenými keři. Parkoviště ohraničuje roztomilý plůtek. Vnější plochy před domovem patří obci a tím OBI významně přispělo ke zkrášlení okolí bývalých lázeňských budov. Aby tyto plochy bylo možné řádně udržovat, věnovalo nejen ruční nářadí, ale i techniku včetně malotraktoru a sekačky. Protože zaměstnanci přijeli i s dětmi, na blízkém hřišti probíhaly hry a soutěže dětí z domova v tričkách s bobrem a dětí zaměstnanců OBI. Protože při práci vyhládne, o vynikající pohoštění se postarala firma Vyšehrad 2000 Praha. Za dva dny vykonaly stovky rukou obrovský kus práce, za kterou jim patří dík. Děti z domova se těší na další invazi „bobrů“.
Jaroslav Kroufek


6.prosinec 2007
S hejtmanem do středověku
Každý rok pořádá hejtman středočeského kraje Hejtmanské vánoce pro děti z Dětských domovů a klienty z Ústavů sociální péče.
Šestého prosince přijel před náš děcák autobus, kterým jsme, kromě zlobilů, vyjeli do středověké tvrze Dřevčice východně od Prahy. Dojeli jsme mezi posledními. Na dvoře nás přivítal zeleně oděný purkrabí. Pod přístřešky jsme mohli nakrmit zvířata, třeba osla. V kruhu nadšených diváků rozverně tancovala čtveřice fešných helmbrechtnic. Po prohlídce nádvoří a atrakcí, třeba středověkých pištců, kejklířů a rytířů poměřujících se v soubojích, jsme vystoupali na hambalky, kde nám hned do nosů zavonělo připravené občerstvení. Přivítal nás pan hejtman Bendl a začal program, který nám ukázal, jak se asi bavilo panstvo ve středověku. Ukázky středověkých tanců, souboj lupiče se smělou pannou, ta vyhrála, a asi nejlepší bylo vystoupení polykače ohně s pomocnicí. Aby nás netrápil hlad, středověké šenkýřky mezi nás roznesly dobrotu z drůbežího masa ve vydlabaném bochníčku. Tu jsme zapíjeli džusem. Když padnul večer, vyšli jsme všichni na dvůr. Zavířily bubny, pištci zaduli do píšťal a ze stanu vyběhl polykač ohně se svými pomocnicemi. Začala nádherná závěrečná ohnivá podívaná. Pomalu jsme se šourali k východu, kde jsme byli podarováni milými dárky. Moc se nám to líbilo.
Monika Dunková, DD Ledce

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s