Vítejte na našich stránkách

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace

Události roku 2006

1. únor 2006

Ve středu 1.února byl slavnostně uveden náměstkyní hejtmana pí Nohýnkovou a vedoucím odboru školství Středočeského kraje p. Mgr. Coufalem do funkce nový ředitel našeho zařízení – p. Mgr. Roman Pejša.

 

Karneval
Poslední únorovou neděli jsme měli v děcáku karneval. Vždycky se na něj těšíme a připravujeme si masky. Pomáhala jsem našemu Pepovi, který šel za náčelníka lidožroutů Zubatahubba. Pomáhala jsem mu s náhrdelníkem z kostí a čelenkou s lidskou lebkou. Vystříhali jsme to z vlnité lepenky a sukýnku jsme udělali ze zeleného krepáku.
Na karnevalu jsme se moc dobře bavili a byli jsme zvědaví, kdo vyhraje soutěž masek. Měla jsem velkou radost, když vyhrál náš Pepík. Monika Dunková

 

Soutěž o nové logo domova
V březnu tohoto roku probíhala soutěž o nejlepší námět na logo našeho domova. Vítězný návrh je dílem Veroniky Tranové, které tímto ještě jednou blahopřejeme.Logo je umístěno v horním rohu našich www stránek. Odměnou pro vítězku byla poukázka v hodnotě 500 Kč, kterou využila k návštěvě kadeřnice.

 

4. březen 2006 - Ozdravný pobyt ve Vysokých Tatrách
V sobotu 4. března 2006 jsme odjeli se strejdou a tetami na ozdravný pobyt do Vysokých Tater. Kromě mne jelo dalších jedenáct dětí. Večer přijel před děcák autobus, který nás odvezl až do Tatranské Lesné, která je mezi Tatranskou Lomnicí a Starým Smokovcem. Cestou jsme přibrali děti z děcáku v Solenici. Cesta byla dlouhá a únavná. Moc jsme se nevyspali. Druhý den ráno jsme byli na místě. Po vybalení jsme si prohlédli budovu a zjistili jsme, že tam jsou už děti z dalších dvou děcáků, z Ústí n. Labem a Krásné Lípy.
První večer uspořádal horský vůdce a záchranář ujo Eda besedu o tom, jak se máme chovat ve velehorách. Kromě ježdění na bobech a lopatách jsem byli na několika výletech. Prohlédli jsme si muzeum v Tatranské Lomnici, kde nám promítli film o Tatrách. Ten byl tak pěkný, že nikdo ani nevyrušoval. Lanovkou jsme jeli na Hrebienok, půlka dětí se strejdou sjela na lopatách dolů sáňkařskou dráhou. Bylo to bezva! Moc se nám taky líbily Bielanské jaskyně. Někteří z nás byli v jeskyních poprvé v životě a trochu se báli. Já ne. Krásná byla cesta vlakem do Štrbského Plesa. Pleso je vysokohorské jezero s nádhernou čistou vodou. Tu jsme neviděli. Byla zamrzlá a ležel na ní sníh. Alespoň jsme viděli skokanský můstek.
Každý večer se sešli všichni z děcáků ve velké společenské místnosti. Aša z cestovky pro nás měla připravené úkoly, které jsme museli do druhého dne napsat a odevzdat. Po zhodnocení dne jsme měli volnou zábavu, diskotéky, turnaj ve stolním tenise a různé soutěže. Taky jsme představili svoje děcáky.
Týden nám strašně rychle utekl a chystali jsme se k odjezdu. Našli jsme si hodně nových kamarádů a kamarádek. Někteří loučení obrečeli. Týden se nám vydařil, moc se nám v Tatrách líbilo, klidně bychom jeli zase. Strejda a tety říkali, že jme vůbec nezlobili. Oni taky ne. Takový pěkný týden jsme prožili hlavně díky sponzorům.
Veronika Tranová

 

3. březen 2006
velikonoční zdobení s hotelem Corinthia Praha

 

Duben 2006
fotbalový turnaj v Družci

 

8.dubna 2006
turnaj smíšených družstev ve stolním tenisu pro děti z DD v Novém Strašecí ( 4. místo)

 

26. dubna 2006
Ve středu 26.dubna proběhlo školní kolo SHM. Do okresního kola, které se uskutečnilo v Kladně, postoupili tito žáci: Nikola Červeňáková, Karel Smetana, Sandra Biharyová, Vlasta Rakašová, Marek Godla, Michal Dunko, Václav Sucher, Aleš Hlaváček a Zdeněk Rakaš.

 

25. dubna 2006
Ve úterý 25.dubna jsme oslavili „Den Země“. Všichni žáci naší školy pod vedením pí učitelek vzorně uklidili prostory kolem dětského domova


2. dubna 2006
Ve středu 12.dubna jsme se zúčastnili velikonočního turnaje ve stolním tenisu, který pořádala Základní škola ve Slaném. Dvojice Nikola Červeňáková a Roman Horvát podala vynikající výkon a získala pro náš dětský domov 1. místo!

 

18. května 2006
Ve čtvrtek 18. května jsme byli společně se ZŠ Slaný na školním výletu v Karlových Varech a Františkových Lázních.

 

Květen 2006
V květnu jsme navštívili historickou bitvu a pouť v Libušíně, husitské slavnosti ve Slaném a přehlídku kapel v Lišticích.

 

5. červen 2006
V pondělí 5.června proběhlo přátelské fotbalové utkání v hale BIOS Slaný proti ZŠ Slaný. Náš tým ve složení Lukáš Tran, Karel Smetana, Roman Horvát, Václav Sucher a Michal Dunko zvítězil 5 : 3!

12. červen 2006


V pondělí 12.června se uskutečnilo přátelské florbalové utkání v hale BIOS Slaný proti ZŠ Slaný. Náš tým ve složení Lukáš Tran, Marek Godla, Roman Horvát, Aleš Hlaváček a Michal Dunko zvítězil 7 : 4!

 

16. červen 2006
V pátek 16.června proběhla již tradiční Zahradní slavnost. Pro naše děti byl připraven bohatý program. Celá akce by se nemohla uskutečnit nebýt našich sponzorů. Tímto jim znovu touto cestou děkujeme!

 

1.červenec – 15.srpen 2006
– všechny rodinné skupiny se vystřídaly při pobytu v romantickém prostředí v rekreačním zařízení v Žihli u Rakovníka.

4.srpen 2006


Ve čtvrtek 24.srpna se uskutečnilo slavnostní otevření keramické dílny v našem dětském domově. Poděkovat se sluší především zástupcům našeho štědrého sponzora – Corinthii Praha, kteří pro naše děti uspořádali sbírku mezi zaměstnanci a přispěli k vybavení dílny částkou 61 200 Kč!


10.srpen – 22.srpen 2006
– spolu s Dětským domovem v Žatci jsme pobývali v zahraničí, konkrétně tedy v Chorvatsku. Děti i dospělí si dosytnosti užili krásného počasí a čistého moře.

10.listopadu 2006

– tradiční setkání se zástupci našeho sponzora - Vánoční zdobení s Corinthií

 

4.prosince 2006
– naše první účast na akci , kterou pro nás zajistil náš nový sponzor - Mikulášská s Antoinettou v Praze. Byl nám předán dárek – 5 koloběžek. Již několik týdnů předtím jsme od zástupců tohoto sponzora získali 2 nové parádní koloběžky. Moc děkujeme!

 

10.prosince 2006
– uskutečnilo se již tradiční setkání se zástupci našeho největšího sponzora, kterým je Cetelem Praha. Předvánoční posezení – Hotel Hejtmanský dvůr - Slaný

 

11.prosince 2006
Zeťová rozparádila děti z dětských domovů
Tisíc dětí z dětských domovů ze Středočeského kraje se sjelo do pražského Top hotelu, aby oslavilo Hejtmanské Vánoce. Uspořádal je pro ně hejtman Petr Bendl.
Dětem zazpívala Gába Al Dhábba, skupina Hamleti, svou show je rozproudil Dan Nekonečný, ale nejvíc je rozparádila Helena Zeťová. Její hit Impossible přilákal na pódium asi třicet dětí, které spolu s ní tancovaly.
Moderátor Vlasta Korec měl co dělat, aby je dostal z bezpečnostních důvodů zpátky na parket.
Občerstvení pro děti zajistil zdarma zpěvák a podnikatel Karel Štědrý. Zdroj: iDNES

 

 

Sportujte u nás

nabídka

Kontakt

Dětský domov, Základní škola a Mateřská škola Ledce, příspěvková organizace
Ledce 55
273 05 Smečno

 

 

Mateřská škola Dráček - Tel: 727 876 582

 

datová schránka: 7efyd3v

 

IČ: 48706302

 

Bankovní spojení:

2816409/0300

 

 

Zřizovatel dětského domova:

kr s